کیان ویزا

تحصیل در انگلستان

0.0
0.0/5
تحصیل در انگلستان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در انگلستان

انگلستان در میان جهانیان ،دومین مقصد محبوب برای تحصیل است . بیشترین تعداد دانشجویان ساکن انگلستان ،  از کشورهایی مانند چین، هند، ایالت متحده آمریکا، پاکستان، مصر، نیجریه و مالزی برای تحصیل این کشور را انتخاب کرده اند.

مزایای تحصیل در انگلستان

دانشگاه های بریتانیا با ارائه ی هزاران دوره تحصیلی به دانشجویان و کیفیت تحصیلی بسیار بالا، بدون تردید،  یکی از مقاصد محبوب در میان مهاجران تحصیلی است. این کشور در طول دهه های بسیار، میزبان میلیون ها دانشجوی بین المللی از سراسر جهان بوده است. انگلستان همچنین در میان مهاجرین به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی ایده آل شناخته می شود.

بهره وری از مزایای تحصیلی این کشور، بدون شک از دلایل اصلی انتخاب انگلستان برای تحصیل است. چنانچه تصمیم دارید در کشور انگلستان به تحصیلات خود ادامه دهید، دیگر نگران محل استخدام خود نباشید؛ چراکه با در دست داشتن مدرک تحصیلی این کشور، در کلیه کشورهای جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار خواهید بود.

برای اطلاع بیشتر از مهاجرت پزشکان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت پزشک به انگلستان را بخوانید .

سیستم آموزشی این کشور کاملا جامع و غنی است. اغلب محیط های آموزشی انگلستان به  تقویت، رشد و ارتقای مهارت دانشجویان کمک می کنند تا بتوانند شغل مناسب خود را با مزایای بیشتری پیدا کنند.

برخورداری از محیط های چالش برانگیز و خلاقانه، از دیگر دلایل به رسمیت شناخته شدن دانشگاه های انگلستان در سطح جهان است. کلیه  دانشگاه های این کشور، از استانداردهای بالای آموزشی برخوردارند و سالانه برای کشف چگونگی عملکردشان در مواجه با چالش های مدرن مورد ارزیابی قرار می گیرند.

سیستم آموزش عالی انگلستان سال هاست به عنوان پایه و اساس استانداردهای آموزشی سایر کشورها عمل می کند. اگر با هدف ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارید، انگلستان می تواند یکی از برترین انتخاب های شما باشد.

این کشور سال ها دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است که برای ادامه تحصیل به انگلستان سفر کرده اند، به عبارتی انگلستان یکی از با تجربه ترین ها کشورها در مواجهه  با دانشجویان بین المللی به حساب می آید؛ چراکه سالها میزبان دانشجویان بسیاری از سراسر جهان بوده است. رویای فرش قرمز برای دانشجویان در این کشور از بدو ورود تا زمان اخذ مدرک به تحقق خواهد پیوست.

شورای بریتانیا و خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها دو سازمان اصلی در انگلستان هستند که دانشجویان می توانند با کمک آنها، از تمامی الزامات برای تحصیل در انگلستان به عنوان دانشجویان بین الملل آگاه شوند. کمک به دانشجویان در هر مرحله از اپلای برای دانشگاه، یافتن دانشگاه متناسب با وضعیت دانشجو و آمادگی برای آغاز دوره تحصیلی در انگلستان از جمله وظایف شورای بریتانیا می باشد. سازمان خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج نیز برای اپلای در موسسات آموزشی در نظر گرفته شده اند.

موسسات بسیاری در انگلستان وجود دارند که پس از انجام پذیرش شما در دانشگاه یا کالج از زمان ورودتان در فرودگاه تا تعیین و تهیه محل اقامت برای سال نخست شما، لحظه به لحظه یاریتان خواهند کرد. هر دانشگاه دارای یک جامعه دانشجویی بین المللی است که به شما برای سازگاری با محیط انگلستان، زندگی بهتر و ارتباط با سایر دانشجویان کمک خواهد کرد.

آیا بدون مدرک زبان انگلیسی می توانید در انگلستان به تحصیلات خود ادامه دهید؟

به طور کلی، برای تحصیل در کشور انگلستان، چنانچه زبان بومی شما انگلیسی نباشد، برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود، ملزم به ارائه مدرک‌ زبان خواهید بود. زیرا کلیه دوره های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند و متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل، باید از دانش زبان انگلیسی قابل قبولی برخوردار باشند. بنابراین چنانچه قصد دارید برای ادامه تحصیل به انگلستان مهاجرت کنید، زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید.

آیا تحصیل رایگان در انگلستان امکان پذیر است؟  تحصیل در برخی دوره ها در انگلستان، ممکن است با تخفیف موسسه آموزشی همراه باشد، اما  این تخفیف ها به تعداد بسیار کمی از دوره ها و موسسات محدود می شود. همچنین برخی از موسسات دوره های پیش دانشگاهی را ارائه می دهند که ممکن است در ابتدا،  ناگزیر به پرداخت هزینه آن باشید. اما این هزینه ها به احتمال زیاد به دوره بعدی منتقل می شود. بنابراین تحصیل در دوره اولیه شما رایگان خواهد شد. بنابراین، برگردیم به این سؤال در مورد تحصیل رایگان در دانشگاه های انگلستان،  پاسخ هم بله و هم خیر است، زیرا تنها درصد کمی از متقاضیان واجد شرایط تحصیل رایگان در انگلستان هستند. علاوه بر این، داوطلب واجد شرایط برای استفاده از این فرصت، باید چندین مدرک در مورد سابقه تحصیلی خود به مراکز آموزشی مورد نظر ارائه دهد.

اگرچه تحصیل در انگلستان گران است، بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند برای تحصیلات عالی به انگلستان بروند. بنابراین، دانشجویانی که مایلند در آموزش رایگان در بریتانیا شرکت کنند، می‌توانند به دانشگاه‌های مقرون‌ به‌ صرفه این کشور مراجعه کنند. این قبیل دانشگاه ها، در مقایسه با سایر دانشگاه‌های بریتانیا هزینه‌های تحصیلی بسیار پایین تری دارند. علاوه براین دانشجویان می توانند، از بورسیه هایی استفاده کنند که دولت انگلستان و برخی از موسسات آموزشی به دانشجویان ارائه می دهند. لازم به ذکر است که برای دریافت بورسیه باید سابقه تحصیلی خوبی داشته باشید.

آزمون‌های لازم برای ادامه تحصیل در انگلستان

برای اینکه قادر باشید در انگلستان تحصیل کنید، باید مدارک‌ این آزمونها را به موسسه یا دانشگاه مورد نظر ارائه دهید:

 • آیلتس. سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی
 • تافل. آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی.
 • GMAT. آزمون پذیرش کارشناسی ارشد مدیریت.
 • GRE. آزمون های سوابق تحصیلات تکمیلی

نظام آموزشی انگلستان

در کشور انگلستان همه افراد بالای ۵ سال و زیر ۱۶ سال باید در مدارس ثبت نام کنند. سیستم آموزشی انگلستان از دو بخش تشکیل شده است: مقطع دبستان و متوسطه. تحصیلات اجباری در انگلستان از ۴ مرحله تشکیل شده است که در ادامه به شرح این مراحل می پردازیم.

مرحله اول

دانش آموزان مقطع دبستان از سنین 5 تا 7 سال در این مرحله قرار می گیرند. کودکان عمدتاً در طول مرحله نخست از نظام آموزشی این کشور با برخی از مفاهیم پایه نظیر زبان انگلیسی، ریاضیات، تاریخ، تربیت بدنی و جغرافیا آشنا می شوند. آواشناسی و ارزیابی توانایی کودک برای کشف و فهم صحیح آواها از جمله برنامه های درسی گنجانده شده در ساختار آموزشی سال نخست این کشور است. دانش آموزان عمدتاً در این مرحله توانایی بیان 40 کلمه را خواهند داشت. در پایان این مرحله آموزشی، این دانش آموزان باید آزمونی را با هدف بررسی پیشرفت در زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم ارائه دهند.

مرحله دوم

دانش آموزان ۷ تا ۱۱ سال باید وارد دومین مرحله اجباری از نظام آموزشی انگلستان شوند. برنامه آموزشی در این مرحله با هدف کسب دانش بیشتر نسبت به مفاهیم و موضوعات اصلی طراحی می شود. در پایان این مرحله موارد زیر مورد ارزیابی قرار می گیرند:

 • خواندن به زبان انگلیسی
 • گرامر، نگارش و املا زبان انگلیسی
 • ریاضیات
 • علوم

امتحان ریاضیات و زبان انگلیسی به صورت آزمون های ملی برگزار می شود، این در حالی است که در بخش علوم هر آموزگار به صورت مجزا امتحانات دانش آموزان را ارزیابی می کند.

مرحله سوم

دانش آموزان ۱۱ تا ۱۴ سال در سومین مرحله از نظام آموزشی اجباری قرار می گیرند. این مرحله از نظام آموزشی و دوره تحصیلی اهمیت بسیاری دارد؛ چرا که تنها چندین سال پس از گذشت این دوران، دانش آموزان باید خود را برای آزمون تعیین صلاحیت ملی GCSE (گواهی عمومی آموزش ثانوی)(general certificate of secondary education)آماده کنند.

 برنامه درسی در طول این دوره آموزشی به گونه ای طراحی شده است که دانش آموزان بتوانند مفاهیم بنیادین را پیش از ورود به مراحل بعدی از نظام آموزشی فرا گیرند. زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم، تاریخ، جغرافی، طراحی و هنر ، موسیقی، تربیت بدنی، زبان های خارجه مدرن، طراحی، تکنولوژی و کامپیوتر از جمله موضوعاتی هستند که دانش آموزان در این مرحله، آموزش می بینند. گواهی عمومی ذکر شده در بالا پس از پایان این دوره به دانش آموزان اعطا می شود.

مرحله چهارم

آخرین دوره از نظام آموزشی اجباری انگلستان، دوره چهارم است که دانش آموزان ۱۴ الی ۱۶ سال را شامل می شود. این مرحله رایج ترین دوره آموزشی است و آزمون‌های ارزیابی ملی  را دربرمی گیرد. در نهایت چنانچه دانش آموزی در این مرحله پذیرفته شود، گواهی عمومی آموزش ثانوی به وی تعلق خواهد گرفت. برنامه درسی ملی و اجباری انگلستان در این مرحله دو بخش مهم را در برمی گیرد: ۱. مفاهیم اصلی ۲. مفاهیم پایه.

مفاهیم اصلی که در چهارمین مرحله آموزشی آموزش داده می شوند:

 • زبان انگلیسی
 • ریاضیات
 • علوم

مفاهیم پایه که در چهارمین مرحله آموزشی آموزش داده می شوند:

 • کامپیوتر
 • تربیت بدنی
 • تابعیت

مدارس انگلستان موظفند در این مرحله آموزشی یکی از مباحث زیر را نیز به دانش آموزان آموزش دهند:

 • هنر
 • طراحی و تکنولوژی
 • زبان های خارجه مدرن

سیستم آموزش عالی در انگلستان

سیستم آموزش عالی انگلستان به دلیل کیفیت و استانداردهای بالا به شهرت بسیاری دست یافته است و از جایگاه  و ارزش ویژه ای برخوردار است.

بسیاری از افراد برجسته که در حیطه کاری خود موفقیت های بسیاری داشته اند، از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل شده اند. برخی از این دانشگاه ها و سایر مراکز ارائه دهنده آموزش عالی در میان دانشگاه های برتر جهان قرار دارند. انتخاب لندن به عنوان پایتخت آموزش عالی جهان، امری اتفاقی نیست.

لندن با داشتن 4 دانشگاه در بین ده دانشگاه برتر جهان، بیشترین تعداد دانشگاه های برتر جهان را به خود اختصاص داده است. طبق تعاریف ارائه شده، نظام آموزش عالی انگلستان به گونه ای ساماندهی شده است که از همان دوره متوسطه از سلسه مراتب سیستم آموزشی پیروی می کند.

دانش آموزان انگلستان باید پس از پایان دوره دبیرستان جهت تعیین صلاحیت برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر در آزمونی استاندارد شرکت کنند.

تفاوت کالج و دانشگاه در انگلستان

در سیستم آموزش عالی انگلستان  بر خلاف سیستم آموزشی آمریکا، تفاوت هایی بین کالج و دانشگاه وجود دارد. در کشور انگلستان، کالج یک موسسه آموزشی است که دانش آموزان را برای دریافت مدرک آماده می سازد؛  این در حالی است که دانشگاه دارای مجوز است و دانش آموزان پس از پایان دوره تحصیلی، مدرک دریافت می کنند.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

چنانچه قصد دارید برای ادامه تحصیل به کشور انگلستان مهاجرت کنید، باید از هزینه زندگی و تحصیل در این کشور آگاهی کافی داشته باشید.‌ در ابتدا به شرح مختصری از هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان می پردازیم و پس از آن هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های این کشور را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 

هزینه زندگی در کشور انگلستان

کشور انگلستان، به عنوان خانه برخی از معتبرترین موسسات، یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای اغلب مهاجران بین المللی  است. همچنین، به دلیل برخورداری از اقتصادی قدرتمند و فرصت های شغلی فراوان، اغلب  افراد از سراسر جهان مایلند که به انگلستان مهاجرت کنند. اغلب افراد به کشور انگلستان به عنوان سرزمینی برای رشد حرفه ای و مالی خود نگاه می کنند. با این حال، هزینه زندگی در بریتانیا می‌تواند بیشتر از سایر کشورهای جهان باشد. متوسط ​​هزینه زندگی به عنوان یک خانواده چهار نفره در حدود ۳۱۳۵ دلار (۲۲۶۵ پوند) بدون احتساب اجاره خانه است.

متوسط ​​هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در بریتانیا بین ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ پوند با احتساب اجاره بها است. اما در صورتی که در شهرهای کوچک اطراف شهرهای بزرگ زندگی کنید، این مبلغ کاهش چشمگیری خواهد داشت. به طور کلی هزینه زندگی افراد نیز به نحوه مدیریت مالی خودشان بستگی دارد. با این حال، هزینه های اصلی مانند اجاره، غذا، حمل و نقل و مالیات باید در برنامه هزینه های اصلی  فوق در نظر گرفته شوند.

برای یک خانواده دو نفره، میانگین هزینه زندگی در بریتانیا تقریباً ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند است که شامل اجاره مسکن نیز می‌شود. زندگی مشترک می تواند در تقسیم کرایه و پرداخت قبوض سایر خدمات نظیر آب و برق کمک بسیاری زیادی به افراد کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف انگلستان متفاوت است. اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید، بررسی وب سایت دانشگاه مورد نظر و آگاهی از هزینه های آن، پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت ضروری است.

هزینه اغلب دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان توسط دولت این کشور تامین می شود؛ البته دانشگاه باکینگهام و کالج دانشگاه BPP که هر دو جز موسسات خصوصی رده بالا هستند، از این قاعده مستثنی می باشند.

مدارس کسب و کار همچنان جز بهترین و مطلوب ترین مدارس بین المللی در انگلستان هستند. زندگی در انگلستان برای محصلان (به علاوه هزینه تحصیل) ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار هزینه دارد.

فهرستی از کم هزینه ترین دانشگاه های انگلستان:

دانشگاه استافوردشایر (Staffordshire ) انگلستان:

این دانشگاه در استافوردشایر انگلستان واقع شده است. ارائه مدرک کارشناسی در این دانشگاه طبق یک برنامه سریع الاجرا انجام می شود، در حقیقت بر خلاف روش های سنتی دانشگاهی در اینجا دانشجو می تواند طی مدت زمان  دو سال مدرک کارشناسی خود را دریافت کند.

دانشگاه استافوردشایر انگلستان در تربیت معلمان آموزش متوسطه نیز تخصص دارد. دانشگاه استافوردشایر تنها دانشگاهی در انگلستان است که مدرک کارشناسی افتخاری هنرهای طنز و کارتونی را ارائه می دهد.

دانشگاه تیساید (Teesside ) انگلستان:

دانشگاه تیساید در میدلزبورو انگلستان واقع شده است و اخیراً 200 میلیون پوند برای نوسازی یکی از پردیس های دانشگاهی خود هزینه کرده است. پرورش نوآوری، خلاقیت و ارائه امکانات و تسهیلات در سطح جهانی به دانشجویان از تعهدات دانشگاه تیساید می باشد.

کالج هارپر ادامز (Harper Adams)

دانشگاه هارپر ادامز اخیراً به دلیل اشتغال فارغ التحصیلان خود در انگلستان، جز 10 دانشگاه برتر قرار گرفته است. دانشگاه هارپر ادامز همچنین دوره های کارشناسی ارشد را طی یک دوره 12 ماهه تجاری نیز ارائه می دهد.

دانشگاه لیدز ترینیتی  در دهه 1960 در قالب دو کالج برای آموزش و پرورش معلمان کاتولیک تاسیس شد. موسسه لیدز ترینیتی در دسامبر 2012 عنوان دانشگاه را از آن خود کرد.

دانشگاه کامربیا در سال 2007 تاسیس شد و چهار پردیس دانشگاهی در لنکستر، امبلساید، پنریت، بارو، کارلیسل، لندن  و کارینگتون دارد. دانشگاه کامبریا دوره های مختلفی در زمینه هایی نظیر آموزش معلمان، بهداشت و سلامت، ورزش، مدیریت کسب و کار، هنرهای تجسمی و نمایشی، جنگلداری و مطالعات زمینی برای پیشرفت حرفه ای دانشجویان در نظر گرفته است.

دانشگاه بولتون مدارک تحصیلی رشته هایی نظیر جلوه های ویژه و جلوه های بصری فیلم و تلویزیون را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. دانشگاه بولتون برای رشد بیشتر دانشجویان بین المللی، روش های تدریس سنتی و حرفه ای را با یکدیگر تلفیق کرده است.

دانشگاه باکینگهام شایر دو پردیس دانشگاهی دارد. این پردیس های دانشگاهی در شهرهای وایکومب و یوکسبریج واقع شده اند و موقعیت آنها به گونه ای است که دانشجویان به جاذبه های مرکز لندن دسترسی آسان دارند.

اصالت دانشگاه کاونتری به سال 1843 باز می گردد. رشته هایی نظیر پرستاری ، بهداشت و سلامت از جمله محبوب ترین رشته های ارائه شده در دانشگاه کاونتری می باشند. دانشگاه کاونتری نخستین دانشگاه ارائه دهنده مدرک کارشناسی رشته برنامه مدیریت بحران بوده است.

دانشجویان محصل در دانشگاه یورک سنت جان به محله های سنتی و مراکز خرید یورک دسترسی آسان دارند. دانشگاه یورک سنت جان اخیراً 2.5 میلیون مرکز هنری ایجاد کرده است.

 دانشگاه بیرمنگام یک محل را برای اقامت دانشجویان اختصاص داده است. رستوران، مراکز فروش ، اسپا و ورزش درمانی از دیگر امکانات این محل اقامتی اختصاص داده شده به دانشجویان توسط دانشگاه بیرمنگام می باشد. ارتقا تجربه دانشجویان و ایجاد فضایی خاطره انگیز برای آنان از اهداف دانشگاه بیرمنگام می باشد.

جدول زیر شرحی از هزینه های مورد نیاز سالانه در کم هزینه ترین دانشگاه های انگلستان می باشد:

 نام دانشگاه  میانگین هزینه سالانه
 دانشگاه استافوردشایر

 

Staffordshire University

 10500 پوند
 دانشگاه تیساید

 

Teesside University

 10250 پوند
 کالج هارپر ادامز

 

Harper Adams

 11000 پوند
 دانشگاه لیدز ترینیتی

 

(Leeds Trinity University)

 11000 پوند
 دانشگاه کامبریا

 

(University of Cumbria)

10500 پوند
دانشگاه بولتون

 

(University of Bolton)

11000 پوند
دانشگاه باکینگهام شایر

 

(Buckinghamshire University)

9500 پوند
دانشگاه کاونتری

 

(Coventry University)

11200 پوند
دانشگاه یورک سنت جان

 

(York St John University)

11000 پوند
دانشگاه بیرمنگام

 

(University College Birmingham)

10000 پوند

ویزای تحصیلی انگلستان

داشتن ویزای تحصیلی از الزامات اقامت در انگلستان به عنوان دانشجوی بین المللی است. دریافت ویزای دانشجویی انگلستان نسبت به سایر کشورها تا حدودی آسان تر است.

ویزای تحصیلی انگلستان نام دارد و دو نوع می باشد:

شرایط لازم برای افراد 6 ساله به بالا جهت دریافت ویزای Tier4 عمومی

سه ماه پیش از شروع دوره تحصیلی باید برای درخواست ویزا اقدام کرد. توجه داشته باشید که حتی در صورتی که تمامی شرایط لازم را داشته باشید، همچنان این امکان وجود دارد که از شما برای مصاحبه نیز دعوت شود.

دوره های مختلف آموزش عالی در انگلستان

بر اساس آیین نامه های حقیقی آموزش در نظام آموزشی بریتانیا، آموزش عالی سطوح زیر را شامل می شود:

دوره های تحصیلی مدارک  مورد نیاز طول دوره
دوره کارشناسی

 

Undergraduate یا Bachelor

مدرک دیپلم، ریزنمرات، مدرک زبان 3 الی 4 سال
دوره کارشناسی ارشد

 

Master  یا postgraduate

مدرک لیسانس، ریزنمرات، مدرک زبان دوره ی آموزش محور: 1 الی 1.5 سال

 

دوره ی پژوهش محور: 2 سال

دکتری یا PHD مدرک فوق لیسانس، ریزنمرات، مدرک زبان 3 سال

دوره کارشناسی ارشد معمولاً 3 ساله پایان می یابد، اما دانشگاه اسکاتلند در این مورد استثنا قائل شده است. دانشجویان محصل در این دانشگاه 4 سال را صرف تحصیل در دوره ارشد می کنند.

دوره ساندویچ (شامل کارآموزی):

 “دوره های تحصیلی ساندویچ” در انگلستان دوره هایی 4 ساله هستند که بدین نام شهرت یافته اند. در حقیقت، دانشجویان پس سال سوم دوره تحصیلی خود، یک سال را به کارآموزی و فعالیت عملی در رشته ی تحصیلی خود می گذرانند.

دوره های سریع (Fast Track ):

برخی از دانشگاه های بریتانیا برنامه های “fast-track” یا “برنامه های سریع الاجرا” ارائه می دهند که در این صورت دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی به مدرک کارشناسی ارشد نیز دست پیدا کنند. دانش آموزان با شرکت در این برنامه می توانند بر خلاف سیستم سنتی دریافت مقطع کارشناسی، در طول یک سال به این مدرک دست پیدا کنند.

این برنامه نسبت به دوره های 3 ساله کارشناسی هزینه ی کم تری دارد. البته دانشجویان باید توجه داشته باشند که این دوره بسیار فشرده است چرا که شامل برنامه های درسی سنگین تر و عملاً میزان تعطیلات کمتر است.

مواد آموزشی

بیشتر برنامه های درسی نظام آموزشی انگلستان توسط خود دانشگاه تعیین می شود. در حقیقت، دولت و سایر موسسات آموزشی در تعیین مفاد درسی نقشی ندارند. دولت انگلیس به دلیل مقرات سختگیرانه و استانداردهای بالای آموزشی، دارای  بهترین برنامه های آموزشی در این زمینه در سراسر جهان است.

آینده ی شغلی مطمئن برای برخی رشته های خاص در انگلستان

اقتصاد

فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در بازار کار این کشور بسیار مورد توجه هستند. هر نوع بنگاه اقتصادی برای حفظ ثبات مالی خود به یک اقتصاد دان حرفه ای نیاز دارد. بنابراین، در صورت داشتن این مدرک تحصیلی، فرصت های شغلی بی شماری در  این کشور در دسترس شما خواهد بود.

بر اساس اطلاعات رسمی دولت انگلستان، در کنار رشته های تحصیلی نظیر پزشکی و ریاضیات، اقتصاد جز آن دسته از رشته هایی است که بیش از 30 درصد از فارغ التحصیلان این کشور را به خود اختصاص داده است. از لحاظ آماری، فارغ التحصیلان این رشته می توانند در این کشور سالانه حدودا 40000 پوند درآمد داشته باشند.

علوم رایانه

کشورهای مختلف امروزه به افرادی نیاز دارند که توانایی محافظت از سیستم های شبکه در مقابل حملات مجازی را داشته باشند. برخورداری از مدرک این رشته، فرصت های شغلی بیشماری را در انگلستان در اختیار شما قرار می دهد.

از آنجایی که تعداد افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه کم است، قابلیت استخدام فارغ التحصیلان این رشته در انگلستان بسیار بالا است. آمارهای رسمی سال 2017 از درآمد سالانه 30 هزار پوندی شاغلین این حرفه حکایت می کند.

حقوق

مدرک وکالت در انگلستان فراتر از مرزهای ملی اعتبار دارد. فارغ التحصیل وکالت پس از گذشت 5 سال از اتمام دوره تحصیلی خود  می تواند سالانه به درآمدی بالغ بر 35000 پوند دست یابد.

ریاضیات

ریاضیات رشته ای چالش برانگیز است اما چنانچه به این رشته علاقمند هستید، می توانیم بگوییم که با انتخاب این رشته تحصیلی در انگلستان یکی از با ارزش ترین مدارک تحصیلی دنیا را دریافت کرده اید.

طبق آمارهای رسمی ارائه شده در سال 2017، فارغ التحصیلان این رشته پس از گذشت 5 سال از اتمام دوره تحصیلی خود به 40 هزار پوند درآمد سالانه دست پیدا کرده اند.

مهندسی

مهندسان فارغ التحصیل از انگلستان به صورت همزمان از موقعیت های استخدامی و درآمد مالی بالا برخوردار هستند.

موارد ذکر شده زیر تنها بخشی از مشاغل در انتظار فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی هستند:

 • مهندسی هوا و فضا
 • مهندسی عمران
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی ساخت و ساز
 • مهندسی ارتباطات از راه دور
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی نرم افزار
 • مهندسی پزشکی

در میان تمامی مشاغل ذکر شده، مهندسی نرم افزار، مهندسی محیط زیست، مهندسی پزشکی و مهندسی هوا و فضا جز مشاغل با قابلیت استخدام بالا شناخته شده اند.

 فارغ التحصیلان رشته های مهندسی می توانند پس از گذشت 5 سال از اتمام دوره تحصیلی خود،  به درآمدی بالغ بر 33 هزار پوند در سال دست یابند. توجه داشته باشید که نوع رشته تحصیلی شما نیز در افزایش و کاهش این مبلغ موثر است.

پزشکی و دندانپزشکی

انگلستان از لحاظ برخورداری از سیستم پزشکی جهانی و کیفیت بی نظیر مدارس پزشکی همواره مورد تحسین و ستایش قرار گرفته است. ارائه ی دوره های تحصیلی نوآورانه از ویژگی های بارز این دانشگاه ها می باشد.  ترکیب رویکرد تئوری و عملی در آموزش یکی از بارزترین و مهم ترین ویژگی های دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان است.

دندان پزشکی در میان تمامی رشته های پزشکی بیشترین تقاضا را دارد و مدرک آن بسیار با ارزش است. یک فارغ التحصیل پزشکی به طور متوسط پس از گذشت 5 سال از دوره تحصیلی خود می تواند به درآمدی بالغ بر 45 هزار پوند در سال دست یابد.

معماری

علاوه بر فرصت های شغلی بی شمار، فارغ التحصیلان رشته معماری در انگلستان درآمدهای بالایی بابت کار خود دریافت می کنند. طبق آمارهای سال 2017، معماران پس از گذشت 5 سال از دوره تحصیلی خود، به درآمدی بالغ بر 30 هزار پوند در سال دست می یابد.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

ویزای تحصیلی بلند مدت انگلستان یا ویزای عمومی – برترین دانشگاه های اقتصاد در انگلستان – -کم هزینه ترین دانشگاه های انگلستان –  هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

https://www.gov.uk : سفارت انگلستان در ایران

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}