آزمون زبان Dansk 3

برای فعالیت در سیستم پزشکی و درمانی کشور دانمارک و همچنین اخذ شهروندی این کشور باید آزمون زبان دانمارکی Danish 3 را با هدف اثبات توانایی درک و برقراری ارتباط با دیگران با موفقیت پشت سر بگذارید.

برای اثبات مهارت در زبان دانمارکی باید امتحان سطح 3 این زبان (prove i dansk 3) را با موفقیت سپری کنید. این آزمون بصورت کتبی و شفاهی در بخش های درک مطلب ، نگارش یا ارتباط نوشتاری و صحبت کردن برگزار میشود . نمره آزمون شفاهی شما باید حداقل 10 باشد ودر بخش های درک مطلب و ارتباط نوشتاری حداقل نمره مورد انتظار 7 است. حداقل نمرات مطلوب در هر سه قسمت باید در یک امتحان و به صورت همزمان کسب شود. این آزمون در مرکز زبان های مختلفی در سراسر کشور دانمارک بصورت دو بار در سال در ماه های مه –ژوئن و نوامبر-دسامبر برگزار می شود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مکان برگزاری این آزمون با شهرداری منطقه محل سکونت خود در دانمارک تماس بگیرید. همچنین می توانید قبل از درخواست اقامت در این آزمون شرکت کنید. اما هنگام درخواست اخذ پذیرش نباید بیش از دوازده ماه از تاریخ قبولی شما در آزمون گذشته باشد.

 

  • بررسی اجمالی آزمون سطح 3 زبان دانمارکی  
  • نمره قبولی
  • قوانین آزمون

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

بررسی اجمالی آزمون سطح 3 زبان دانمارکی

نام این آزمون prove i dansk 3 است و گذراندن آن برای دانشجویان سراسر دنیا که قصد تحصیل یا اخذ شهروندی کشور دانمارک را دارند، الزامی است. از این آزمون برای نشان دادن مهارت افراد در زمینه های مهم و تخصصی نیز استفاده می شود.

 

 

قالب آزمون  

این آزمون شامل دو بخش کتبی و شفاهی است .برای گذراندن این آزمون باید سطح مهارت  شما در زبان دانمارکی  با سطح استاندارد اروپایی آن یعنی B2 منطبق باشد. این دو بخش از آزمون در دو روز متفاوت برگزار می شود.

بخش کتبی  

این بخش از آزمون سطح 3 زبان دانمارکی شامل درک مطلب و تست نوشتاری است . آزمون درک مطلب دو بخش دارد و مدت زمان آن یک ساعت و نیم است. در این بخش زبان آموزان باید با توجه به مطالبی که در امتحان آمده است، به تعدادی سوال پاسخ دهند.

البته متقاضیان برای درک مفاهیم و محتوای این بخش باید درباره ساختار زندگی و آداب و رسوم کشور دانمارک اطلاعاتی داشته باشند و از آداب و رسوم این کشور اطلاع داشته باشند. بخش نوشتاری  آزمون Dansk 3 نیز شامل دو قسمت و به مدت دو ساعت و نیم است. در این بخش متقاضی باید نامه ای رسمی یا غیر رسمی و همچنین مطلب طولانی تری در باره ی یک موضوع مشخص بنویسد.

بخش شفاهی      

 این بخش از آزمون زبان دانمارکی ارتباط کلامی و مهارت های شنیداری را به طور همزمان می سنجد. مدت زمان آن 15 دقیقه است ، دو بخش دارد و به صورت تک نفره انجام می شود. قسمت اول شامل صحبت کردن و پرسش و پاسخ درباره موضوعاتی است که مطرح می شود و قسمت دوم شامل توصیف یک موقعیت و مصاحبه شفاهی است.

--------------------------------------------------------------------------------------------

در چه صورت در آزمون سطح 3 زبان دانمارکی پذیرفته می شویم؟   

برای اینکه آزمون مهارت در زبان دانمارکی سطح 3 را با موفقیت بگذرانید، سطح زبان شما باید برابر با استاندارد اروپایی آن یعنی B2باشد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

قوانین آزمون Danish 3     

نتیجه آزمون سطح 3 زبان دانمارکی بر اساس سیستم  رتبه بندی هفت امتیازی است. نمره   2 و بالاتر برای قبولی کافی است و هنگام محاسبه معدل، ضریب نمره  ارتباط شفاهی دو برابر بخش کتبی است.

مدرک قبولی در این آزمون ظرف مدت 3 روز کاری پس از آزمون صادر خواهد شد.