مهاجرت تحصیلی

به نظر شما افراد به چه دلایلی سایر کشور ها را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند؟ پاسخ به این سوال بسته به شرایط افراد متفاوت است اما،عمدتا  دلایل افراد برای مهاجرت تحصیلی بالا بودن سطح آموزشی و در پی آن تحصیل در رشته ی مورد علاقه فرد و در دانشگاه هایی با رنکینگ بالا و نیز یافتن شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی و در نهایت گرفتن اقامت دائم آن کشور می باشد.

شما برای انتخاب کشور مقتصدتان باید با دید باز به فاکتور های زیادی همچون شرایط تحصیلی آن کشور،هزینه های تحصیلی(شامل هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها)،شرایط کار حین تحصیل و بازار کار رشته ی تحصیلی خود در آن کشور و ... دقت داشته باشید.

 درمقالاتی که توسط  موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا تهیه شده است سعی شده به افراد جهت انتخاب بهتر کشور مورد نظرشان کمک شود،برای اطلاع بیشتر و انتخاب درست تر   در صورت تمایل می توانید مقالات مربوط به مهاجرت تحصیلی را مطالعه فرمایید.

 

این نکته امری بدیهی است که شخص متقاضی باید بتواند شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی خود را بپردازد البته در رابطه با رایگان بودن تحصیل  در بعضی از کشور ها  شخص فقط باید بتواند   هزینه های زندگی خود را بپردازد که میزان این هزینه ها در بعضی از مقالات و حتی به تفکیک دانشگاه ها بیان شده است ،متقاضیان عزیز می توانند جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا د ر ارتباط باشند.

و اما مهم ترین سوال آن که، برای مدارک تحصیلی چه مدارکی مورد نیازمی باشد؟ این مورد بسته به این که شخص  خواستار تحصیل در چه مقطع تحصیلی می باشد متفاوت است اما به صورت کلی مدارک شامل:مدارک تحصیلی وریزنمرات ،رزومه ی تحصیلی،پاسپورت،شناسنامه، پروپوزال،توصیه نامه،انگیزه نامه،مدارک مالی شخص متقاضی،و مدرک آخر مدرک زبان آن کشور می باشد که آیلتس و تافل مورد قبول اکثر کشور ها می باشند ، سطح زبان آیلتس  مورد نیاز در مقطع لیسانس ( 5.5 /  6 )در مقطع ارشد ( 6   /6.5   ) و در مقطع دکترا(   7    /7.5  )است.(این مورد بسته به دانشگاه و رشته ی فرد متقاضی ممکن است تغییر کند.)

 

 

موسسه  حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در مقالات مربوط به مهاجرت تحصیلی در رابطه با مواردی همچون انواع بورسیه های تحصیلی،بیمه دانشجویی،تمکن مالی مورد نیاز،گپ تحصیلی،رنکینگ دانشگاه ها و شرایط کار حین تحصیل د رکشور های همچون آلمان،کانادا،انگلیس،ترکیه،روسیه،اوکراین،پرتغال و حوز ه ی اسکاندیناوی مقالات کاملی برای شما عزیزان  جمع آوری شده است.