اشیا و کالاهایی که برای ورود به کانادا دارای ممنوعیت یا محدودیت هستند

همراه داشتن کالاهای خاصی برای ورود به کانادا محدود یا ممنوع است. برای جلوگیری از احتمال مجازات،  توقیف یا تعقیب، قبل از وارد شدن به کانادا اطمینان حاصل کنید که کالاهای همراه شما مشمول ممنوعیت یا محدودیت ورود به کشور کانادا هستند یا خیر. در ادامه چند نمونه از کالاهای محدود یا ممنوع جها ورود به کانادا ذکر شده است:

  • اسلحه: شما باید هنگام ورود به کانادا تمام سلاح های سرد و گرم همراه خود را به محض ورود به کانادا اعلام کنید.
  • مواد غذایی ، گیاهان، حیوانات و محصولات مرتبط: کلیه مواد غذایی، گیاهان، حیوانات و محصولات مرتبط باید اعلام شود. غذا می تواند باعث ایجاد بیماری های خاصی شود. گیاهان و محصولات گیاهی می توانند گونه های مهاجم بیگانه مانند سوسک های بلند شاخدار آسیایی را با خود به کانادا حمل کنند. حیوانات و محصولات حیوانی می توانند بیماری هایی مانند آنفولانزای مرغی و بیماری های پا و دهان را به دنبال داشته باشند.
  • مواد منفجره ، آتش بازی و مهمات: شما باید مجوز کتبی برای ورود مواد منفجره، وسایل آتش بازی و انواع خاصی از مهمات را به کانادا داشته باشید.
  • وسایل نقلیه: وسایل نقلیه شامل هر نوع وسایل نقلیه موتوری از قبیل اتومبیل های مسافربری، وانت و موتور است در صورتیکه از آن ها برای اهداف غیر تجاری استفاده شود.

کالاهای مصرفی: برخی از کالاهای مصرفی که ممکن است برای عموم خطر داشته باشد، برای ورود به کانادا دارای محدودیت یا ممنوعیت هستند. بسیاری از این الزامات ایمنی برای همراه داشتن برخی کالاها برای ورود به کانادا نسبت به سایر کشورها سختگیرانه تر است.

همراه داشتن 10000 دلار کانادا یا بیشتر در زمان ورود به کانادا

اگر هنگام ورود یا خروج از کانادا، ارز خارجی یا پولی برابر یا بیشتر از 10،000 دلار کانادا (یا معادل آن با ارز خارجی) در اختیار دارید، باید حتما آن را در فرودگاه گزارش دهید. این مبلغ ممکن است به شکل سهام، اوراق قرضه، حواله بانکی، چک و چک های مسافرتی باشد.

همراه داشتن هدیه در زمان ورود به کانادا

اگر در زمان ورود به کانادا هدایایی با خود آورده اید، قبل از عبور از مرز آنها را کادو و بسته بندی نکنید. اگر هدیه بسته بندی و کاغذ پیچ شده باشد، ممکن است برای بررسی کالا از شما بخواهند بسته بندی و کادوی آن را باز کنید.

برای اطلاعات بیشتر این دو مقاله را بخوانید:

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ

  اقامت نروژ

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

وزارت امور خارجه ایران  :  https://mfa.gov.ir