راهنمای سفر به کانادا

روشن است که برای سفر به هر کشور خارجی باید از مجموعه قوانین آن کشور برای مسافران اطلاع داشته باشید.

گروه مهاجرتی کیان ویزا در این مقاله به نکات مهمی جهت سفر به کانادا اشاره کرده است.

 

چه چیزهایی را می توانید در سفر به کانادا با خود ببرید

 

شما به عنوان بازدید کننده از کشور کانادا می توانید کالاهای خاصی را برای استفاده شخصی همراه خود به کانادا بیاورید. وسایل شخصی شامل لباس، تجهیزات ورزشی، دوربین و رایانه شخصی است. هنگام ورود به اولین نقطه در کشور کانادا، باید تمام کالاهای همراه خود را اعلام کنید. دولت کانادا بررسی می کند که مسافر چه کالاهایی را وارد یا خارج کرده است. اگر هنگام ورود به کانادا فهرست اشیای همراه خود را اعلام کنید و هنگام خروج نیز آن ها را با خود برگردانید، دیگر نیازی به پرداخت عوارض و مالیات ندارید. این اشیا نباید:

 

  • مورد استفاده یکی از ساکنین کانادا باشد؛

 

  • به نمایندگی از کسب و کاری در کانادا استفاده شود.

 

  • به عنوان هدیه به یکی از ساکنین کانادا داده شده باشد؛ یا

 

  • در کانادا دور انداخته شده یا جاگذاشته شده باشد.

 ممکن است به عنوان گردشگر در کانادا از شما تقاضا شود در بدو ورود مبلغی سپرده جهت امنیت کالاهای همراه خود اختصاص دهید. وقتی کشور کانادا را با اشیا و کالاهای همراله خود ترک کنید، وجه مورد نظر به شما بازگردانده می شود. اگر این اتفاق بیفتد ، به شما اجازه پذیرش موقت صادر می شود. ما یک نسخه را نگه می داریم و یکی از آنها را برای سوابق خود به شما ارائه می دهیم. وقتی کانادا را ترک می کنید ، کالای خود و نسخه خود را از مجوز ورود موقت به BSO بیاورید. رسید دریافت می کنید و سپرده امنیتی شما از طریق پست بازپرداخت می شود.

 

اشیا و کالاهایی که برای ورود به کانادا دارای ممنوعیت یا محدودیت هستند

 

همراه داشتن کالاهای خاصی برای ورود به کانادا محدود یا ممنوع است. برای جلوگیری از احتمال مجازات،  توقیف یا تعقیب، قبل از وارد شدن به کانادا اطمینان حاصل کنید که کالاهای همراه شما مشمول ممنوعیت یا محدودیت ورود به کشور کانادا هستند یا خیر. در ادامه چند نمونه از کالاهای محدود یا ممنوع جها ورود به کانادا ذکر شده است:

 

  • اسلحه: شما باید هنگام ورود به کانادا تمام سلاح های سرد و گرم همراه خود را به محض ورود به کانادا اعلام کنید.

 

  • مواد غذایی ، گیاهان، حیوانات و محصولات مرتبط: کلیه مواد غذایی، گیاهان، حیوانات و محصولات مرتبط باید اعلام شود. غذا می تواند باعث ایجاد بیماری های خاصی شود. گیاهان و محصولات گیاهی می توانند گونه های مهاجم بیگانه مانند سوسک های بلند شاخدار آسیایی را با خود به کانادا حمل کنند. حیوانات و محصولات حیوانی می توانند بیماری هایی مانند آنفولانزای مرغی و بیماری های پا و دهان را به دنبال داشته باشند.

 

  • مواد منفجره ، آتش بازی و مهمات: شما باید مجوز کتبی برای ورود مواد منفجره، وسایل آتش بازی و انواع خاصی از مهمات را به کانادا داشته باشید.

 

  • وسایل نقلیه: وسایل نقلیه شامل هر نوع وسایل نقلیه موتوری از قبیل اتومبیل های مسافربری، وانت و موتور است در صورتیکه از آن ها برای اهداف غیر تجاری استفاده شود.

 

کالاهای مصرفی: برخی از کالاهای مصرفی که ممکن است برای عموم خطر داشته باشد، برای ورود به کانادا دارای محدودیت یا ممنوعیت هستند. بسیاری از این الزامات ایمنی برای همراه داشتن برخی کالاها برای ورود به کانادا نسبت به سایر کشورها سختگیرانه تر است.

 

 

همراه داشتن 10000 دلار کانادا یا بیشتر در زمان ورود به کانادا

 

اگر هنگام ورود یا خروج از کانادا، ارز خارجی یا پولی برابر یا بیشتر از 10،000 دلار کانادا (یا معادل آن با ارز خارجی) در اختیار دارید، باید حتما آن را در فرودگاه گزارش دهید. این مبلغ ممکن است به شکل سهام، اوراق قرضه، حواله بانکی، چک و چک های مسافرتی باشد.

 

 

همراه داشتن هدیه در زمان ورود به کانادا

 

اگر در زمان ورود به کانادا هدایایی با خود آورده اید، قبل از عبور از مرز آنها را کادو و بسته بندی نکنید. اگر هدیه بسته بندی و کاغذ پیچ شده باشد، ممکن است برای بررسی کالا از شما بخواهند بسته بندی و کادوی آن را باز کنید.

برای اطلاعات بیشتر این دو مقاله را بخوانید:

هزینه  سفر به کانادا - راهنمای سفر هوایی به کانادا

 

وزارت امور خارجه ایران  :  https://mfa.gov.ir