اخذ اقامت نروژ برای کودکان زیر یک سال

شرایط لازم برای دریافت اجازه اقامت دائم نروژ برای کودکان زیر یک سال:

– کودک باید در خاک نروژ متولد شده باشد..

– والدین وی پیش از تولد کودک، اقامت موقت یا تابعیت نروژ را داشته باشند.

– والدین کودک پیش از یک سالگی فرزند خود امکانات و معیارهای اخذ اقامت دائم یا تابعیت نروژ را برای او فراهم کنند و پیش از یک سالگی کودک درخواست اقامت دائم یا تابعیت نروژ را برای کودک ارسال کنند.

– والدین وی در نروژ اقامت داشته باشند.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

تحصیل دانش آموزان در مدارس نروژ – مهدکودک و پبش دبستانی نروژ

اخذ اقامت نروژ برای فرزندان زیر 18 سال

شرایط لازم برای دریافت اجازه اقامت دائم نروژ برای فرزندان زیر 18 سال:

اقامت مستمر در نروژ طی سه سال گذشته

-در دست داشتن مجوز اقامت موقت برای 3 سال گذشته و ارائه این مجوز معتبر به هنگام ارائه درخواست اقامت دائم نروژ

-در صورت پناهندگی، مدت زمان اقامت شما در نروژ از هنگام درخواست پناهندگی محاسبه می شود.

-فرزندان 15 سال به بالا: فرد متقاضی نباید سوء پیشینه ای داشته باشد یا تحت معالجه روانپزشک قرار داشته باشد.

–  فرزندان 16 سال به بالا: پرداخت شهریه مربوط به یادگیری زبان نروژی و مطالعات اجباری به صورت معمول و گذراندن آزمون های نهایی، یا ارائه مستندات مربوط به بخشودگی مالیاتی توسط شهرداری

هزینه زندگی در نروژ

اگرچه نروژ دارای بالاترین میزان دستمزد در جهان است، اما هزینه و‌ مخارج زندگی در این کشور بسیار زیاد است. به همین دلیل میزان دستمزدها، قیمت کالاها و خدمات تقریباً از کشورهای دیگر بیشتر است.‌ در این کشور به دستمزد شهروندان حدود ۳۰ درصد مالیات تعلق می‌گیرد. با این وجود به دلیل سیاست‌های مالی این کشور، فاصله طبقاتی چندانی در جامعه مشاهده نمی‌شود. اغلب شهروندان این کشور برای خرید اقلام مورد نیاز خود به کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا و سوئد سفر می‌کنند.

مزایا و معایب مهاجرت به کشور نروژ

نروژ از نظر رفاه و امنیت اجتماعی، یکی از کشورهای ایده‌آل برای زندگی است. این کشور همچنین از ثبات اقتصادی بسیار خوبی برخورداراست.‌ شهروندان نروژ از امنیت شغلی و سطح رفاه بسیار مطلوبی  برخوردارند. علاوه بر اینها این کشور دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی است.‌ اغلب شهروندان این کشور تحصیلکرده هستند و بیشتر آنان قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند. بنابراین چنانچه از دانش انگلیسی بسیار خوبی برخودارید، می‌توانید به راحتی با شهروندان نروژ ارتباط برقرار کنید.

اما زندگی در این کشور معایبی نیز دارد. یکی از مهمترین معایب این کشور هزینه‌های بالای زندگی در این کشور است. انروژ دارای آب و هوای سردی است که ممکن است برای برخی افراد آزار دهنده باشد.

سوالات متداول

۱-  چگونه می‌توان به نروژ مهاجرت کرد؟

شما می توانید یک بار اجازه اقامت در این کشور را به مدت یک سال دریافت کنید. با گذشت سه سال، می توانید برای اجازه اقامت دائم در نروژ اقدام کنید. خانواده شما معمولاً می توانند برای  زندگی با شما در نروژ درخواست دهند. اگر اعضای خانواده شما همزمان با شما درخواست دهند، پاسخ درخواست های خود و خانواده اتان را می‌توانید همزمان دریافت کنید.

۲-  آیا مهاجرت به نروژ دشوار است؟

مهاجرت به نروژ ساده نیست، اما ممکن است آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نباشد. از ۵.۳۷ میلیون نفری که در حال حاضر در نروژ زندگی می کنند، تقریباً ۱۵ درصد در کشور دیگری متولد شده اند. اداره مهاجرت نروژ (UDI) مسئول رسیدگی به درخواست های مجوز اقامت است.

۳-آیا رفتار شهروندان نروژ با خارجی‌ها دوستانه است؟

پاسخ کوتاه بله است. به طور متوسط ​​رفتار اغلب شهروندان نروژ نسبت به گردشگران و خارجی هایی که تصمیم به اقامت در نروژ دارند بسیار دوستانه هستند.

۴-آیا بیمه و مراقبت‌های بهداشتی در نروژ رایگان است؟

در حالی که در دسترس بودن مراقبت­های بهداشتی عمومی در نروژ بین­المللی است، اما ارائه خدمات بهداشتی از شرایط ویژه‌ای برخورداراست. به طور کلی کودکان شانزده ساله یا کمتر، و چندین گروه دیگر (مانند زنان پرستار و بازنشستگان) بدون توجه به پوششی که ممکن است در موقعیت­های قبلی داشته باشند، مراقبت­های بهداشتی رایگان دریافت می­کنند.

5- کارمندان و کارکنان در نروژ از چه مزایایی برخوردارند؟

به طور کلی شهروندان نروژ از مزایای زیر برخوردارند:

  • امنیت اجتماعی
  • بهداشت، درمان و بیمه
  • تعطیلات و مرخصی سالانه
  • مرخصی زایمان
  • مرخصی استعلاجی و از کارافتادگی
  • حقوق بازنشستگی

6- حداقل میزان دستمزد در نروژ چقدر است؟

سیستم کاری این کشور به گونه­ای است که حداقل میزان دستمزد در این کشور تعریف نشده است، بنابراین نرخ دستمزد در این کشور مستقیما توسط کارفرما و با موافقت طرفین تعیین می­شود.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

تحصیل در نروژ –  ویزای نیروی کار ماهر  –  ویزای کاریابی  – مهاجرت به نروژ

www.norway.no : سفارت نروژ در ایران