مدارک تحصیلی و مهارت های شغلی لازم جهت دریافت ویزای کاریابی کشور نروژ را در این  مقاله مطالعه بفرمایید و در صورت لزوم با هماهنگی لازم برای مشاوران متخصص کیان ویزا ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار گیرند .

مدرک تحصیلی یا فنی حرفه ای شما باید حتما یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

  • مدرک معادل با حداقل 3 سال آموزش فنی و حرفه ای در سطح آموزش کلاسهای دهم، یازدهم و دوازدهم هنرستان در رشته هایی مثل نجاری یا بهداشت یاری و وجود دوره های آموزشی معادل آن رشته در آموزشگاه های کشور نروژ
  •  مدرک تحصیلی یا مدرک پایان دوره از یک دانشگاه یا دانشکده معتبر در رشته های علمی از قبیل مهندسی یا پرستاری
  • در صورت نداشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی یا فنی حرفه ای، در  موارد استثنایی به شرط داشتن تجربه کاری زیاد و مهارت بالا در رشته ای خاص، مجوز کار به افراد داده می شود. در این موارد باید دانش و مهارت فرد برابر با کسانی باشد که در رشته مورد نظر آموزش های حرفه ای دریافت کرده اند.

حقوق و وظایف متقاضی

  • در طول مدتی که درکشور نروژ اقامت داریدو در جستجوی کار حرفه ای و عقد قرار داد  با کارفرمای نروژی هستید، میتوانید در مشاغل حرفه ای یا غیر حرفه ای بصورت تمام وقت یا پاره وقت مشغول به کار شوید.
  • مجوز اقامت کاریابی نروژ حداکثر 1 تا 3 سال اعتبار دارد.
  • در صورتیکه در آینده برای اقامت دائم کشور نروژ درخواست دهید، مدت زمان اقامت کاریابی شما در نظر گرفته نخواهد شد.
  • چنانچه اعضای خانواده شما نیز مجوز اقامت نروژ را دارند و با شما در این کشور زندگی می کنند، باید درخواست تمدید مجوز بدهند و در صورتیکه همزمان با شما این کار را انجام دهند، همزمان با شما نیز از نتیجه درخواست خود مطلع خواهند شد.

زمان پردازش ویزای کار نروژ

دو زمان پردازش وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ابتدا باید منتظر مجوز کار نروژ باشید.  هنگامی که مجوز کار صادر می شود ، باید برای ویزای کار درخواست دهید و منتظر رسیدگی به آن باشید.  زمان پردازش مجوزهای کار ممکن است از دو هفته تا دو ماه طول بکشد .  زمان مورد نیاز برای ویزای کار بستگی به کشوری دارد که از آن درخواست می دهید.  اغلب 4-5 هفته طول می کشد .

ویزای جستجوی کار نروژ

هیچ ویزایی به نام ویزای جستجوی کار نروژ وجود ندارد و مردم در مورد آن سوال می پرسند و فکر می کنند که نروژ آن را مانند آلمان ارائه می دهد زیرا ویزای جستجوی کار دارد که بسیار معروف است .  اگرچه ویزای جستجوی کار وجود ندارد ، اما می توانید برای ویزای توریستی نروژ اقدام کنید و به عنوان توریست از این کشور دیدن کنید و سپس به دنبال کار بگردید.  به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید تحت ویزای توریستی کار کنید و نمی توانید آن را به ویزای کاری نروژ نیز تغییر دهید .

اعتبار ویزای توریستی 90 روز است اما مقامات ممکن است ویزای با مدت زمان کمتری را به شما بدهند.  مدت زمان مهم نیست و می توانید شغل جستجو کنید.  حداقل می‌توانید در این مدت مصاحبه‌های حضوری داشته باشید .

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که شما نمی توانید برای ویزای کار نروژ در زمانی که با ویزای توریستی در این کشور اقامت دارید، درخواست دهید .اگر پیشنهاد کاری دریافت کردید و قراردادی را امضا کردید ، باید کشور را ترک کنید و کارفرما برای مجوز کار درخواست دهد . هنگامی که مجوز کار تایید شد ، می توانید برای دریافت ویزا به سفارت نروژ در کشور خود اقدام کنید .

آیا می توانم ویزای کار نروژ را تمدید کنم؟

آره.  می توانید ویزای کار نروژ خود را تمدید کنید.  بهتر است که برای آن حدود سه ماه قبل از تاریخ انقضا درخواست دهید.  زمان پردازش ممکن است بیشتر طول بکشد.  مقامات ممکن است برای برخی از اسناد پشتیبانی درخواست کنند. آماده کردن آنها ممکن است کمی طول بکشد.  بنابراین ، هر چه زودتر فرآیند را شروع کنید .

آیا می توانم تحت مجوز کار نروژ برای اقامت دائم اقدام کنم؟

شما می توانید برای اقامت دائم تحت ویزای کاری اقدام کنید.  دریافت یا عدم دریافت آن بستگی به تصمیمات مسئولین دارد. آنها عناصر مختلفی را در نظر می گیرند.  وقتی بعد از چند سال در نروژ می‌مانید ، مقامات می‌توانند شما را در مورد شرایط راهنمایی کنند .

چگونه می توانم مجوز کار در نروژ دریافت کنم؟

برای درخواست مجوز کار نروژ ، به یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما در داخل کشور نیاز دارید . هنگامی که از طریق پلتفرم های آنلاین مانند LinkedIn یا Indeed پیشنهاد شغلی پیدا می کنید ، کارفرما از طرف شما برای مجوز کار درخواست می دهد. هنگامی که مقامات صدور مجوز کار برای یک خارجی را تایید می کنند ، می توانید برای ویزای کار در کشور خود درخواست دهید .

آیا گرفتن ویزای کار در نروژ آسان است؟

پاسخ به این سوال آسان نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد.  اولاً ، اگر شما یک کارگر ماهر هستید و مهارت‌ها و توانایی‌هایی را دارید که کارفرمایان نروژی به آن نیاز دارند ، استفاده از آن آسان‌تر خواهد بود.  باید بدانید که کارفرمایان و مقامات نروژ ترجیح می دهند فردی را در داخل کشور یا اتحادیه اروپا استخدام کنند.  اگر فردی با همان مهارت در کشور دیگر اتحادیه اروپا وجود داشته باشد ، کارفرما باید طبق قانون او را استخدام کند.  اما اگر مهارت شما منحصر به فرد است و به ندرت پیدا می شود ، می تواند آسان تر شود.

جهت اخذ راهنمایی های بیشتر، شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس های 09300660818 و 07136240541 با مشاورین تخصصی موسسه کیان ویزا در ارتباط باشید.

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

– مهاجرت به نروژ –  اقامت نروژ – ویزای نیروی کار ماهر کشور نروژ – ویزای کارگر فصلی کشور نروژ

www.norway.no : سفارت نروژ در ایران