ویزای کارگر فصلی کشور نروژ

با این نوع مجوز می توانید در کشور نروژ در زمان های مشخصی از سال به کارهای فصلی از قبیل نجاری یا نقاشی ساختمان مشغول شوید

شرایط ویزای کارگر فصلی کشور نروژ برای دریافت این نوع مجوز باید قبل از اقدام به اخذ پذیرش، از یک کارفرما در کشور نروژ پیشنهاد شغلی بگیرید. دقت کنید که این شغل باید تمام وقت باشد و در تمام طول مدت اقامت در این کشور باید تنها به همین شغل و نه شغل دیگری مشغول باشید. برای این نوع ویزا نیازی به مدارک تحصیلی یا فنی حرفه ای نیست

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کارگر فصلی نروژ

 

  • حداقل 18 سال سن
  • پرداخت هزینه ثبت درخواست
  • قرارداد کاری کتبی تمام وقت (در صورت داشتن چندین قرارداد از کارفرماهای مختلف، همه آنها باید بصورت مکتوب ارائه شوند)
  • حداقل حقوق دریافتی قید شده در قرارداد کاری شما باید برابر با استانداردهای کشور نروژ باشد.

 

 

شرایط و مدارک مربوط به کارفرما

 

کارفرمای شما باید از اداره کار و رفاه اجتماعی کشور نروژ(NAV)تاییدیه ای اخذ کند مبنی بر اینکه در کشور نروژ و نیز در هیچیک از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا(EEA)  نیروی کار مورد نیاز برای شغلی که قرار است به شما محول کند، وجود ندارد. البته در صورتیکه شغل مربوطه در زمینه کشاورزی و جنگل داری باشد نیازی به این تاییدیه نیست.

 

 

 

 

 

حقوق و وظایف متقاضیان ویزای کارگر فصلی نروژ

 

  • مدت این نوع مجوز اقامت حداکثر 6 ماه است و در صورت تمایل به کار کردن برای کارفرمای جدید، باید مجددا درخواست پذیرش دیگری ثبت کنید.

 

  • با مجوز کار فصلی 6 ماهه تنها می توانید برای مدت 6 ماه در کشور نروژ زندگی کنید و در صورت تمایل برای اخذ مجوز جدید، باید 6 ماه تمام خارج از این کشور زندگی کرده و سپس مجددا درخواست خود را ثبت کنید، بدین معنی که در طول 12 ماه سال نمی توانید بیش از 6 ماه به عنوان نیروی کار فصلی در این کشور بمانید.

 

  • در صورتیکه در آینده بخواهید از کشور نروژ مجوز اقامت دائم بگیرید، مدت زمانی که به عنوان نیروی کار فصلی در این کشور زندگی کرده اید، در نظر گرفته نخواهد شد.

 

  • با این نوع ویزا نمی توانید اعضای خانواده و وابستگان خود را برای زندگی به کشور نروژ همراه خود بیاورید.

 

 

 

:پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

-حوزه های کاری نیازمندی نیروی کار خارجی -  ویزای کاریابی  - مهاجرت به نروژ 

  www.norway.no : سفارت نروژ در ایران