در میان تمامی مشاغل ذکر شده، مهندسی نرم افزار، مهندسی محیط زیست، مهندسی پزشکی و مهندسی هوا و فضا جز مشاغل با قابلیت استخدام بالا شناخته شده اند.

بر خلاف فرصت های شغلی صحبت شده در بالا، رقابت در بازار کار بر سر این مشاغل بسیار زیاد بوده، اما درآمدهای مالی ناشی از این رشته های تحصیلی با همین سرعت افزایش پیدا نمی کند. به عبارتی یک مهندس فارغ التحصیل از رشته های ذکر شده پس از گذشت 5 سال از اتمام دوره تحصیلی خود تنها به درآمدی بالغ بر 33 هزار پوند در سال دست پیدا خواهد کرد. توجه داشته باشید که نوع رشته تحصیلی شما نیز در افزایش و کاهش این مبلغ نیز موثر می باشد.

برای اطلاع بیشتر از مهاجرت پزشکان ، پیشنهاد میشود مقاله مهاجرت پزشک به انگلستان را بخوانید .

پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان

انگلستان برای برخورداری از سیستم پزشکی جهانی و کیفیت بی نظیر مدارس پزشکی همیشه مورد تحسین و ستایش قرار دارد. ارائه دوره های تحصیلی نوآورانه از ویژگی های بارز این دانشگاه ها است.  ترکیب رویکرد تئوری و عملی در آموزش یکی از بارزترین و مهم ترین ویژگی های دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان است.

شما در طول مطالعات پزشکی خود در انگلستان، بیشتر اوقات خود را به اقدامات عملی در بیمارستان ها خواهید پرداخت و از نزدیک با بیماران رو به رو خواهید شد. پزشکان جوان در کنار استادان حرفه ای خود مجموعه کاملی از مهارت های شخصی مورد نیاز در این راستا فرا خواهند گرفت.

هر چند فارغ التحصیلان این رشته با گزینه های محدودی برای انتخاب مواجه هستند، اما موقعیت های شغلی بالا در بازار کار، نتیجه نهایی تحصیل در این رشته بی نظیر و پیوند عالی میان  مرکز ارائه خدمات بهداشت و سلامت ملی با فارغ التحصیلان این رشته در انگلستان است. دندان پزشکی در میان تمامی رشته های پزشکی بیشترین تقاضا را داشته و مدرک آن بسیار با ارزش است. یک فارغ التحصیل پزشکی به طور متوسط پس از گذشت 5 سال از دوره تحصیلی خود می تواند به درآمدی بالغ بر 45 هزار پوند در سال دست پیدا کند.