کیان ویزا

خرید خانه برای مهاجران در کشور کانادا

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

خرید خانه برای مهاجران در کشور کانادا

خرید اولین خانه در یک کشور جدید بدون شک فرآیندی استرس زا است.

قصد دارید در کدام قسمت از کشورکانادا زندگی کنید؟

همانطور که می دانید کانادا کشور بزرگی است و جایی که برای زندگی خود انتخاب می کنید، تأثیر زیادی در روند خرید خانه در کانادا خواهد داشت. در شهرهای کوچک تر و مناطق روستایی کانادا، هزینه خرید خانه نسبت به برخی از شهرهای بزرگ کانادا ارزان تر است.

در سال 2018، متوسط ​​قیمت خرید یک خانه در کانادا 472،000 دلار کانادا بوده است. اما این رقم به شدت تحت تأثیر دو شهر بزرگ تورنتو و ونکوور قرار دارد که در آن ها هزینه خرید خانه به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین مبلغ خرید مسکن در کل کشور کانادا است. اگر تورنتو و ونکوور را نادیده بگیریم، متوسط قیمت خانه در کانادا 375000 دلار است.

مهاجران زیادی هستند که برای زندگی و خرید مسکن به شهرهایی مانند وینیپگ، اتاوا و ادمونتون در کانادا کشیده می شوند که البته جمعیت مهاجران زیادی را در بر گرفته اند. این درحالی است که هزینه خرید مسکن در این شهرهای کانادا در مقایسه با تورنتو و ونکوور بسیار کمتر است.

اگر می خواهید به تورنتو یا ونکوور دسترسی آسان تری داشته باشید، اما نمی توانید در این شهرها خانه خریداری کنید، یکی از شهرهای همجوار را انتخاب کنید. به عنوان مثال، بسیاری از مهاجران تازه وارد به کانادا که می خواهند در نزدیکی شهر تورنتو باشند، تصمیم می گیرند در مارکام ، می سی سوگا یا همیلتون زندگی کنند. این سه شهر نزدیک به تورنتو هستند و هزینه های خرید مسکن پایین تری دارند.

چقدر می توانید برای خرید خانه خود در کانادا هزینه کنید؟

کانادا نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان برای ساماندهی خرید خانه و املاک از سیستم رهنی و وام مسکن استفاده می کند. طبق سیستم وام مسکن در کانادا، خریدار خانه مبلغی را به عنوان پیش پرداخت واریز می کند و سپس با استفاده از وام مسکن مابقی مبلغ خرید خانه را پرداخت می نماید.  سپس خریدار خانه در کانادا، وام مسکن را در طول مدت زمان مشخص و با بهره مشخص بازپرداخت می کند.

در کشور کانادا، حداقل مبلغ پیش پرداخت برای خرید خانه پنج درصد از کل قیمت خانه است اما توصیه می شود مبلغ بالاتری را به عنوان پیش پرداخت در نظر بگیرند.

شما به عنوان یک مهاجر تازه وارد به کانادا ممکن است سابقه و اعتبار کافی مورد نیاز بسیاری از موسسات مالی و بانک ها جهت دریافت وام مسکن را نداشته باشید اما بسیاری از بانک ها و وام دهندگان در کشور کانادا در صورتی که فرد بتواند مبلغ پیش پرداخت بالاتری (حدود 35 درصد) را پرداخت کند، خدمات وام مسکن را به راحتی به تازه وارد ها ارایه می کنند.

از طرف دیگر، می توانید صبر کنید تا چند سال از ورود شما به کانادا بگذرد و به این ترتیب اعتبار لازم را جهت دریافت وام مسکن کسب کنید و در نتیجه با پرداخت هزینه کمتری به عنوان پیش پرداخت، تقاضای وام مسکن بدهید.

مدت زمان بازپرداخت وام مسکن در کانادا

هنگامی که در کشور کانادا وام مسکن دریافت کنید، به طور معمول وارد دوره بازپرداخت وام می شوید که چند سال طول خواهد کشید. معمولاً 20 تا 25 سال طول می کشد تا مالک خانه کل وام مسکن خود را پرداخت کند.

هنگام تقاضا برای وام مسکن در کانادا می شنوید که در مورد مدت زمان بازپرداخت وام صحبت می شود. این دوره زمانی تعیین می کند که شما تا چه مدت با چه نرخ مشخصی وام دریافت کرده اید. معمول ترین مدت وام مسکن در کانادا پنج سال است اما می توانید وام مسکن با دوره های بازپرداخت بین یک تا ده سال را نیز پیدا کنید.

میزان بهره وام مسکن در کانادا

نرخ سود یا بهره وام مسکن در کانادا به میزان بهره ای که در طول بازپرداخت وام مسکن خود به بانک مربوطه پرداخت می کنید، اشاره دارد. شما به عنوان متقاضی وام مسکن در کانادا باید تصمیم بگیرید که آیا وام مسکن خود را با نرخ ثابت یا نرخ متغیر می خواهید. در مورد وام مسکن با نرخ ثابت در کشور کانادا، نرخ بهره وام شما تا زمان تسویه کامل وام ثابت می ماند. با اینحال، اگر نرخ متغیر را برای وام مسکن خود در کانادا انتخاب کنید، نرخ بهره وام شما براساس نرخ روز بازار نوسان خواهد کرد.

به عنوان مثال، بانک HSBC کانادا که یکی از رقابتی ترین گزینه های نرخ بهره وام مسکن را در بازار ارائه می دهد، در حال حاضر پیشنهاد ویژه ای برای وام 5 ساله با نرخ ثابت 2.69٪ دارد. نرخ دقیق به شرایط خاص خریدار بستگی دارد و ممکن است براساس مبلغ پرداختی، دوره بازپرداخت و سایر عوامل متغیر باشد.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج  – مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

وزارت امور خارجه ایران :  https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}