کیان ویزا

ویزای کار مدلینگ کشور فرانسه

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

“ویزای کار مدلینگ کشور فرانسه”

علاقه دارید در رشته مدلینگ و مد در کشورهای دیگرفعالیت کنید باید برای ویزای کاری یا ویزای مهارت های ویژه این کشورها اقدام نمایید. شهر پاریس در کشور فرانسه، لس آنجلس و نیویورک در کشور آمریکا، توکیو در کشور ژاپن، میلان در ایتالیا و سیدنی در کشور استرالیا، ۶ شهر برترفعال در زمینه مدلینگ در دنیا و خاستگاه و مهد برترین برندهای جهان هستند و بهترین مدارس و موسسات مد و مدلینگ را درخود جای داده اند.

مدلینگ در کشور فرانسه

مدلینگ در کشور فرانسه و بویژه شهر پاریسیکی از پولساز ترین مشاغل دنیاست که امروزه در میان جوانان سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و برجسته ترین طراحان برند جهان از جمله گوچی، ایو سن لوران، ورساچه، سالواتور فرگامو، چنل و غیره نیز در این کشور به شهرت جهانی رسیده اند.

اولین گام برای فعالیت در زمینه مد ، انتشار عکس و فیلم های با کیفیت از اندام و چهره شما با لباس های مختلف در سایت های اجتماعی پر بیننده چون اینستاگرام، فیس بوک و غیره است، بدین ترتیب برای خود یک رزومه یا پرونده کاری جهانی درست می کنید که برای همه آژانس ها و مؤسسات تربیت مدل در دسترس و قابل مراجعه است. گام بعدی جستجوی وب سایت مراکز مد و مدارس و آکادمی های مد بین المللی و ثبت نام در آنها از طریق ارسال عکس و فیلم و مدارک از فعالیت های حرفه ای و یا تحصیلات خود در رشته های مربوط به مد از قبیل طراحی مد،عکاسی مد، مدیریت مد، روزنامه نگاری مد، خرید مد، سبک مد و غیره است.بعد از این، چنانچه با داشتن شرایط و استانداردهای لازم موفق به دریافت پذیرش از یکی از آژانس های مد و مدلینگ شوید،می توانید برای دریافت ویزای کار کوتاه مدت یا بلند مدت کشور فرانسه اقدام نمایید.

شرایط کلی برای فعالیت در حرفه مدلینگ در کشور فرانسه(استانداردهای مؤسسات  مختلف ممکن است متفاوت باشد.) عبارتند از

 • قد ۵.۹ الی ۶ اینچ برای خانم ها و ۶ تا ۶.۲ اینچ برای آقایان
 • سایز بدن ۳۴-۲۳-۳۳ برای خانم ها و ۳۸ تا ۴۰ برای آقایان
 • تناسب اندام برای پوشیدن انواع لباس تمام فصول
 • حداقل ۱۶ سال سن برای بزرگسالان

برای فعالیت در رشته مدلینگ در کشور فرانسه می توانید از ۲ نوع ویزای کوتاه مدت سه ماهه شینگن و ویزای بلند مدت( حداکثر ۱۲ ماه) استفاده کنید. هر دوی این ویزاها نیاز به قرار داد کاری دارند که توسط کارفرمای کمپانی مد مربوطه با وزارت کار کشور فرانسه تنظیم شده و برای آنها ارسال می شود.

پس از بررسی قرار داد کاری شما با شرکت فرانسوی از سوی وزارت کار، این قرار داد باید به تایید OFFI برسد و پس از آن برای کنسولگری فرانسه در کشور شما به منظور صدور ویزا و مجوز کار ارسال خواهد شد.

ویزای کاری کوتاه مدت کشور فرانسه برای فعالیت در زمینه مدلینگ و مد

این ویزا از نوع شینگن یکپارچه یا همان ویزای توریستی است که به منظور گردشگری، شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت و کاراموزی یا ملاقات با اعضای خانواده و برای اقامت حداکثر ۳ ماه (در بازه زمانی ۶ ماهه) و برای یک بار ورود(Single Entry)، دو بار ورود(Two entries) و یا بیش از ۲ بار ورود(Multiple Entries)به کشور فرانسه و سایر کشورهای منطقه شینگن صادر می شود.

مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای ۳ ماهه شینگن عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده در خواست ویزا
 • پاسپورت با حداقل ۲ صحفه خالی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس پاسپورت
 • قرارداد کاری با شرکت مدلینگ فرانسوی و یا قرارداد دوره های آموزشی مد و مدلینگ
 • رزرو بلیت رفت و برگشت و شناسنامه همراه با ترجمه آن که به تایید سفارت رسیده باشد.
 • سند محل اقامت(رزرو یا اجاره نامه یا سند مالکیت یا دعوتنامه) با اثبات توان مالی حداقل روزی ۱۲۰ یورو برای هر نفر برای ۱ روز اقامت در کشور فرانسه
 • پرداخت مبلغ ۸۰ یورو هزینه ثبت درخواست ویزا که باید به تومان و معادل نرخ ارز پرداخت شود.

ویزای کاری بلند مدت کشور  فرانسه برای فعالیت در زمینه مد و مدلینگ

ویزای کاری بلند مدت کشور فرانسه برای  اقامت ۳ تا ۱۲ ماه صادر می شود. در صورت تمایل به تمدید مدت زمان اقامت خود در کشور فرانسه لازم است  برای دریافت مجوز اقامت طولانی تر از طریق کمپانی مد مربوطه اقدام نمایید. ویزای کاری بلند مدت کشور فرانسه شبیه ویزای شینگن عمل می کند و با آن می توانید علاوه بر کشور فرانسه به سایر کشورهای منطقه شینگن نیز سفر کنید، اما مدت اقامت شما در مجموع در کل این کشورها نباید از ۹۰ روز در ۶ ماه بیشتر باشد.مدارک و شرایط لازم برای دریافت این ویزا علاوه بر مواردی که برای ویزای کوتاه مدت نام برده شد، عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده قرارداد همکاری با یک آژانس مدلینگ که در کشور فرانسه با مجوز قانونی مشغول به فعالیت باشد.(این فرم باید توسط همان آژانس تکمیل و ارسال گردد.)
 • مدارک بیمه سفر که تا پایان اقامت شمادر کشور فرانسه اعتبارداشته باشد.
 • مدارک تمکن مالی به مبلغ ۶۱۵ یورو در ماه
 • پرداخت هزینه ثبت درخواست ویزا به مبلغ ۹۹ یورو که باید به تومان و بر اساس نرخ ارز پرداخت شود.

  ویزای بلند مدتی که برای افراد فعال در زمینه مدلینگ در کشور فرانسه صادر می شود در واقع مجوز اقامت آنها نیز هست و لازم نیست پس از ورود به کشور فرانسه مجددا برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنند.با این ویزا برای کار در حین آموزش مدلینگ و بعد از آن نیاز به مجوز کار است و آژانس مدلینگ مربوطه باید برای دریافت آن مستقیما اقدام نماید.

لازم به ذکر است که برای کار در زمینه مدلینگ با ویزای کوتاه مدت ۳ ماهه کشور فرانسه نیازی به دریافت مجوز کار این کشور نیست.

آکادمی بین المللی مد بلو(International Bello Models Academy)

بهترین مدرسه  مد در کشور فرانسه برای افراد بدون سابقه مدلینگ، آکادمی مد بلودر شهر پاریس است که با ۶۰ هزار دانشجو در ۶۵ رشته مرتبط باصنعت مدلینگ و هنرپیشگی بزرگترین آکادمی مد دنیا محسوب می شود. آموزش آنلاین و مدلینگ کودکان با بیش از ۲۰۰۰ مربی خصوصی در ۱۶۵ کشور جهان نیز در کارنامه کاری آکادمی بلو قرار دارد.

نکته بسیار مهمی که آکادمی بلو را از سایر مراکز آموزش مد در کشور فرانسه متمایز می کند ایجاد شغل برای هنرجویان پس از پایان دوره های آموزشی و ارائه مدرک بین المللی معتبر همراه با  خدمات دریافت ویزا و اسکان هنرجویان در شهر پاریس است.

آموزش های آکادمی بلو علاوه بر مدلینگ لباس در زمینه عکاسی مد، آرایشگری مد و بازیگری نیز  به صورت حضوری، آنلاین، آموزش خصوصی در منزل ،آموزش از طریق دی وی دی وآموزش به کودکان در مدارس ویژه کودکان انجام می شوند.

نام برخی از دوره ها و هزینه آنها در آکادمی مد بلو در جدول زیر آورده شده است:

نام دوره های مدلینگ شهریه(یورو)
دوره های کوتاه مدت ۳ ماهه+شغل در حین و بعد از آموزش ۳۶۰۰
دوره های کامل دوساله+شغل در حین و بعد از آموزش دوره مقدماتی(۶ ماه) ۴۰۰۰
دوره متوسطه(۶ ماه) ۴۰۰۰
دوره تکمیلی(۶ ماه) ۴۰۰۰
دوره پیشرفته(۶ ماه) ۴۰۰۰
دوره های آنلاین+ مدرک بین المللی+شغل در حین آموزش+ویزا دوره های ۳ و ۶ ماهه ۲۴۰۰(۵۰ ٪  زمان ثبت نام و ۵۰ ٪ ماه پنجم)
تدریس خصوصی در منزل ویژه بزرگسالان+مدرک بین المللی حداقل ۳ ماه، ۱۶ ساعت در ماه ۴۹۹ (یک ماه)
تدریس خصوصی در منزل ویژه خردسالان+مدرک بین المللی حداقل ۳ ماه، ۱۶ ساعت در ماه ۴۹۹ (یک ماه)

برای ثبت نام در آکادمی مد بلو باید ابتدا با تکمیل فرم و ارسال اطلاعات لازم  برای تست کستینگ یا آزمون ورودی اولیه(Main Casting Test) ثبت نام کنید.در این تست استایل شما به همراه اطلاعات شخصی، عکس، فیلم، تحصیلات مرتبط و تجارب حرفه ای شما توسط ۲۵ داور حرفه ای بررسی شده و ظرف مدت ۲۴ ساعت مدرک بین المللی تست ورودی یا مدرک کستینگ تست آکادمی بلو برای شما صادر و به ایمیل شما ارسال می شود. در این گواهی توانایی و ویژگی های شما در ارتباط با حرفه مدلینگ مطابق با استانداردها و قوانین کشور فرانسه عنوان می شود و می توان از آن به عنوان مدرکی برای ورود به مدارس مد دیگر در آینده نیز استفاده کرد.

هزینه تست کستینگ آکادمی مد بلو پاریس ۲۰۰ یورو است و مبلغی نیز برای صدور مدرک بین المللی آزمون کستینگ از متقاضیان دریافت می شود.برای ثبت نام در این تست نیز چنانچه گفته شد باید اطلاعات مربوط به ویژگیهای ظاهری و عکس و فیلم خود را به همراه رزومه از طریق وب سایت این شرکت ارسال نمایید.در کشور ایران به دلیل ممنوعیت هایی که برای بانوان در زمینه فعالیت های مربوط به مد وجود دارد و به دلیل زیر زمینی بودن این فعالیت ها بهتر است از طریق وکلای مورد اعتماد شرکت مهاجرتی کیان ویزا برای دریافت ویزای مدلینگ کشور فرانسه اقدام و مدارک مربوطه را ارسال نمایید.

اشتغال به کار بین المللی مدلینگ پس از اتمام دوره های آموزشی ۲۰۲۰

علاقه مندان به کار مدلینگ بین المللی می توانند پس از ۳ ماه دوره های آموزشی آنلاین آکادمی مد بلو و تایید توسط اساتید و داوران برجسته بین المللی و دریافت مدرک بین المللی معتبر،در مشاغل مربوط به مدلینگ، بازیگری، عکاسی مد و آرایشگری با مدیریت آکادمی بین المللی بلو مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان این آکادمی امروزه در ۱۶۵ کشور مشغول به فعالیت حرفه ای هستند.

فرم ثبت نام امسال دوره های آنلاین را می توانید از طریق لینک زیر تکمیل نمایید که به دلیل زیرزمینی بودن و محدودیت های موجود برای زنان در این حرفه در کشور ایران بهتر است این کار را از طریق وکلای با تجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا انجام دهید.

مزایای شرکت در دوره های آنلاین آکادمی مد بلو عبارتند از:

 • دریافت مدرک بین المللی آکادمی مد بلو پاریس
 • دریافت قرارداد کاری ۵ الی ۱۰ ساله با قابلیت تمدید از آکادمی مد بلو پاریس
 • دریافت حقوق ماهانه و پورسانت (بین ۳ هزار تا ۵ هزار یورو در شروع)
 • ویزای رایگان برای پروژه های بین المللی
 • محل اسکان رایگان برای پروژه های کاری بین المللی
 • بلیط هواپیمای رایگان و هزینه حمل و نقل رایگان در پروژه های کاری بین المللی
 • دریافت کارت شناسایی بین المللی
 • استفاده از مدیر برنامه شخصی
 • عضویت در انجمن آی بی دی هالوود(IBD-Hollywood) وبرخورداری از شهرت بین المللی

شرایط ثبت نام در دوره های آنلاین آکادمی مد بلو پاریس:

 • سن بین ۱۶ تا ۴۷ سال برای بزرگسالان و ۶ تا ۱۶ سال برای کودکان و نوجوانان
 • حداقل ۱۶۰ سانتی متر قد برای رشته های مدلینگ، عکاسی مدلینگ و بازیگری بزرگسالان(برای رشته آرایشگری مد شرط قد وجود ندارد.)

پرسش های متداول:

چگونه می توان به عنوان مدل در کشوری به غیر از ایران فعالیت کرد؟

برای فعالیت و کاراموزی در رشته مدلینگ باید ابتدا از یک آژانس مدلینگ معتبر پذیرش یا قرارداد کاری بگیرید و پس ازآن برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

شرایط و ویژگی های مدل شدن در کشور فرانسه چیست؟

قد ۵.۹ الی ۶ اینچ برای خانم ها و ۶ تا ۶.۲ اینچ برای آقایان،سایز بدن ۳۴-۲۳-۳۳ برای خانم ها و ۳۸ تا ۴۰ برای آقایان ،تناسب اندام برای پوشیدن انواع لباس تمام فصول، حداقل ۱۶ سال سن

برای ورود به کشور فرانسه به عنوان مدل به چه ویزایی نیاز است؟

ویزای کاری کوتاه مدت شینگن یکپارچه و ویزای بلند مدت کاری هر دو مناسب هستند،روند دریافت ویزای کاری و مدارک لازم و ویژگی های این نوع ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است که در مطالب جداگانه بررسی خواهند شد. پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات دقیق درباره کار و تحصیل در زمینه مد و مدلینگ در کشورهای مطرح جهان و دریافت ویزای مربوط به آن با وکلا و مشاوران مجرب مؤسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و با تکمیل فرم آنلاین از مشاوره رایگان تیم متخصصین امور مهاجرت شرکت کیان ویزا بهره مند شوید

آیا برای کار به عنوان مدل به مجوز کار کشور فرانسه نیاز است؟

در صورت اقامت بیش از ۳ ماه باید کارفرمای شرکت مد فرانسوی برای دریافت مجوز کار شما اقدام نماید.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله را نیز مطالعه نمایید:

سفارت فرانسه در ایران :https://ir.ambafrance.org

مشاوره رایگان:

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
دیگر اطلاعات مهاجرتی کشور فرانسه
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}