کیان ویزا

پرستاری از حیوانات در کشور ترکیه

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

پرستاری از حیوانات در کشور ترکیه

پرستاری از حیوانات در کشور ترکیه

امروزه بسیاری از افراد با انگیزه های مختلف از جمله ماجراجویی و آشنایی با زبان، فرهنگ، تاریخ و آداب و رسوم مردم به کشور ترکیه سفر می کنند و از آنجا که تامین هزینه های زندگی و محل سکونت مهم ترین دغدغه افراد است.

یکی از شغل هایی که در صورت علاقه به طبیعت و حیوانات می توانید از طریق آن در کشور ترکیه کسب درآمد کنید، شغل پرستاری از حیوانات خانگی یا پرستاری از سگ است که علاوه بر کسب تجربه در شغل نگهداری از حیوانات خانگی ، امکان یادگیری زبان ترکی و سفر به شهرها و نقاط مختلف کشور ترکیه را نیز در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه و در انتهای همین مقاله در این رابطه بیشتر توضیح خواهیم داد.

استخدام پرستار حیوانات در کشور ترکیه

برای کار در رشته پرستاری حیوانات در کشور ترکیه باید ابتدا از یک کارفرما در این کشور جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت کنید. برای اینکار به دو روش می توان عمل کرد.روش اول جستجوی کار از خارج از کشور ترکیه و از طریق مکاتبه اینترنتی و ارسال مدارک و در نهایت دریافت پیشنهاد کاری است و روش دوم سفر به کشور ترکیه با ویزای توریستی ۹۰ روزه( اتباع کشور ایران نیازی به ویزای توریستی ندارند و بدون ویزا می توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز در این کشور اقامت کنند.) و پیدا کردن کار در شغل های مرتبط با حیوانات از طریق سایت های اینترنتی یا روابط دوستان و آشنایان است.

لازم به ذکر است که جستجوی کاردر داخل کشور ترکیه تا حد زیادی متکی به Networking یا برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان به صورت حضوری و یا از طریق شبکه های اجتماعی است و به همین دلیل با حضور در این کشور راحت تر می توان روابط مورد نیاز را پیدا کرده و این کار را انجام داد.

حداقل درآمد ماهانه در شغل های مرتبط با نگهداری از حیوانات در کشور ترکیه ۳,۸۸۰ لیر، متوسط درآمد ماهانه ۶,۳۴۰ لیر و حداکثر درآمد ماهانه نیز ۱۰,۵۰۰ لیر ترکیه است.متوسط درآمد سالانه در شغل های مرتبط با حیوانات نیز ۷۶,۱۰۰ لیر ترکیه تخمین زده شده است.

برای استخدام در شغل نگهداری از حیوانات خارجی چنانچه خارج از کشور ترکیه باشید، می توانید از طریق وکلای مهاجرت و سفارت کشور ترکیه برای دریافت ویزای کار اقدام کنید، اما اگر در داخل کشور ترکیه قرارداد کاری دریافت کرده باشید، شخصا باید برای دریافت ویزای کار اقدام کنید که در هر دو حالت کارفرمای شما نیز باید برای دریافت ویزای کار همزمان با شما ثبت درخواست نماید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کشور ترکیه

  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • مدارک تحصیلی  دانشگاهی یا دوره های آموزشی مرتبط با رشته پرستاری حیوانات
  • فرم تکمیل شده درخواست مجوز کار که معمولا با ۴ عکس پاسپورتی همراه است.
  • نامه کارفرمای شما به وزارت کار کشور ترکیه و تایید قرارداد یا پیشنهاد کاری
  • تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی درکشور ترکیه

خبر خوب اینکه معمولا دریافت ویزای کار کشور ترکیه با در دست داشتن قرارداد یا پیشنهاد کاری چندان دشوار نیست و علاوه بر این، در صورت از دست دادن شغل پرستاری از حیوانات، مجوز کار شما باطل نخواهد شد.

از طرف دیگرکارکردن بدون مجوز کار در کشور ترکیه معمولا دردسر سازاست و شرکت ها و کمپانی های رقیب معمولا استخدام بدون مجوز کار کارگران را به مقامات مربوطه گزارش می دهند. در این صورت ممکن است مجبور شوید هفته ها یا ماه ها در بازداشت به سر ببرید و یا به مدت ۵ سال به کشور ترکیه ممنوع الورود شوید.

پرستاری از حیوانات در کشور ترکیه
پرستاری از حیوانات در کشور ترکیه

مجوز کارکشور ترکیه در کل به ۲ صورت مجوز کار محدود و مجوز کار نامحدود صادر می شود که  برای کاردر شغل های مرتبط با پرستاری حیوانات از نوع محدود و ۱ ساله است و قابلیت تمدید سالانه دارد.برای دریافت این نوع مجوز کار می توان از داخل و یا خارج از کشور تکیه اقدام کرد که بهترین روش اقدام از طریق وکلای مهاجرت با تجربه است.

 پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت ویزا و مجوز کار کشور ترکیه و نحوه پیدا کردن کار در مشاغل نگهداری از حیوانات خانگی، با وکلای باتجربه و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مشاوره رایگان در وب سایت کیان ویزا را تکمیل بفرمایید.

برای دریافت ویزای کار واستخدام در مشاغل نگهداری از حیوانات از خارج از کشور ترکیه، باید ابتدا از سوی کارفرمای مربوطه نامه پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری دریافت کنید. بعد از آن باید در کنار تقاضای کارفرما، خودتان نیز درخواست دریافت ویزای کار کشور ترکیه را ثبت نمایید. فاصله ثبت درخواست ویزای کار از سوی شما و کارفرمای مربوطه نباید بیشتر از ۱۰ روز کاری باشد و چنانچه مدارک مورد تایید باشند، ویزای شما صادر شده و می توانید آن را از طریق سفارت ترکیه در کشور خود دریافت کنید.

پس از دریافت ویزای کار و ورود به کشور ترکیه باید برای دریافت مجوز اقامت و مجوز کار خود اقدام کرده و مشغول به کار شوید. البته می توانید مجوز کار کشورترکیه را نیز همچون ویزای کار در کشور خود دریافت کرده و سپس وارد کشور ترکیه شوید.

چنانچه قصد دارید در داخل کشور ترکیه مجوز کاردریافت کنید، باید حداقل ۶ ماه در این کشور اقامت قانونی کرده باشید که در این حالت نیز نیاز است از کارفرمای خود پیشنهاد یا قرارداد کاری داشته باشید. در این روش نیز باید همزمان با کارفرمای خود، درخواست مجوز کار را در دفاتر وزارت کار و امور اجتماعی این کشور ثبت نمایید و از آنجا که نیازی به ویزای کار ندارید(چون حداقل ۶ ماه در کشور ترکیه اقامت قانونی داشته اید)، ثبت درخواست مجوز کار شما باید به فاصله حداکثر ۶ روز از ثبت درخواست مجوز کار توسط کارفرما صورت بگیرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع روش های اخذ ویزای کار کشور ترکیه با وکلای با تجربه و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مشاوره رایگان در وبسایت کیان ویزا را تکمیل بفرمایید.

کار در رشته پرستاری حیوانات به صورت Au Pair

در کشور ترکیه معمولا استخدام افراد برای نگهداری از حیوانات به صورت Au Pair یا کار و زندگی همزمان در منزل خانواده های کشور ترکیه صورت می گیرد. البته لازم به ذکر است که کشور ترکیه ویزایی به نام ویزای Au pair ندارد و برای استخدام به عنوان پرستار سگ و پرستار حیوانات باید با ویزای توریستی ۹۰ روزه یا ویزای کار در تعطیلات، به این کشورسفر کنید.

در این نوع از شغل های مرتبط با نگهداری از حیوانات، استخدام پرستار سگ یا سایر حیوانات خانگی بیشتر برای کار در مزارع شخصی، مراکز اسب دوانی یا شفاخانه حیوانات صورت می گیرد. در این شفاخانه ها حیوانات آسیب دیده و بی سرپرست بعد از مداوا به خانواده های علاقه مند به نگهداری از حیوانات بویژه سگ ها فرستاده می شوند.

 در مزارع شخصی نیز که معمولا در خارج از شهرهای بزرگ و در روستاهای کشور ترکیه قرار دارند، فرد یا گروهی که به منظور استخدام پرستار حیوانات و یا نگهداری از حیوانات خانگی انتخاب می شود، در اتاقی در مزرعه جدا از سایر اعضای خانواده اقامت کرده و معمولا در کنار اعضای خانواده غذا صرف می کنند.

حداقل سن برای استخدام پرستار نگهداری از حیوانات در کشور ترکیه ۱۸ سال است و محدودیت سنی در این باره وجود نداردو تنها نکته مهم علاقه مندی شخص به طبیعت و کار با حیوانات است. در این نوع مشاغل پرستاران حیوانات خانگی معمولا ۳۰ الی ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند و ۲ روز در هفته نیز تعطیلات دارند.

حداقل درآمد  شغل نگهداری از حیوانات خانگی به صورت Au Pair در کشور ترکیه ۵۰۰ لیر در ماه است که با توجه به حذف هزینه های محل اقامت، خورد و خوراک و اینترنت، درآمد مناسبی به حساب می آید.

برای استخدام در این نوع شغل های مرتبط با حیوانات، باید به زبان انگلیسی یا ترکی تسلط کامل داشته باشید. در کنار تمیز کردن و غذا دادن به حیوانات، معمولا طبیعت گردی و سفر با اعضای خانواده، تمرین زبان ترکی، شرکت در ساخت یا تعمیر ماشین آلات و ابزار مورد استفاده در مزرعه، کمک در کارهای مزرعه و منزل و غیره نیز جزو جدایی ناپذیر این قبیل مشاغل هستند و در کنار آن امکاناتی چون اینترنت نامحدود، سفر به شهرها و نقاط تاریخی و دیدنی اطراف، آشنایی با فرهنگ و آداب رسوم مردم ترکیه و ماجراجویی و  لذت بردن از طبیعت نیز در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

ویزای استارت اپ ترکیه

در گذشته اتباع کشورهای خارجی با ویزای توریستی وارد کشور ترکیه شده و به صورت غیرقانونی و بدون مجوز کار در این کشور مشغول به کار می شدند و بعد از آن با تمام شدن اعتبار ویزا وارد کشورهای همسایه یونان و بلغارستان شده و از آنجا مجددا ویزای توریستی کشور ترکیه را دریافت کرده و دوباره وارد این کشور می شدند و بدین ترتیب چندین سال در این  کشور به صورت غیر قانونی کار می کردند.

اما از سال ۲۰۱۲ قوانین جدیدی توسط دولت ترکیه برای جلوگیری از چنین تخلف هایی تصویب شده است که بر اساس آن افراد در هر ۶ ماه فقط ۳ ماه می توانند در کشور ترکیه اقامت توریستی داشته باشند، بدین معنی که پس از ۹۰ روزاقامت باید این کشور را ترک کرده و تا ۳ ماه بعد نمی توانند برای دریافت ویزای توریستی اقدام کنند.

بدین ترتیب برای اقامت بیش از ۹۰ روز در کشور ترکیه باید قبل از سفر به این کشور برای دریافت ویزای اقامت (Residence Visa) کشور ترکیه اقدام نمایید و بعد از ورود به این کشور نیز درخواست مجوز اقامت (Residence Permit) موقت نمایید.

هزینه های زندگی در کشور ترکیه۲۰۲۱

هزینه(دلار آمریکا) هزینه( لیر ترکیه) مخارج
۳,۳۹ ۳۰ یک وعده غذا در یک رستوران ارزان
۱۳,۵۶ ۱۴۵ دو وعده غذا در یک رستوران متوسط
۰,۶۱ ۴,۹۳ یک عدد نوشابه قوطی
۱,۶۰ ۱۱,۹۱ ۱۲ عدد تخم مرغ
۱۴,۳۹ ۱۱۰,۰۲ اینترنت 60Mbps یا بیشتر، نامحدود، ADSL/CABLE
۴,۰۷ ۳۰ کرایه ۱ ساعت تاکسی
۳,۴۸ ۲۵,۶۲ ۱ گالن بنزین
۲۱۴,۲۵ ۲۳۴۶ اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر
۱۳۵,۰۷ ۱۳۱۱ اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر

پرسش های متداول

استخدام شغل نگهداری از حیوانات خانگی در کشور ترکیه به چه صورت است؟

برای استخدام در شغل نگهداری از حیوانات خانگی باید ابتدا از یک کارفرما در کشور ترکیه پیشنهاد کاری دریافت کنید و بعد ازآن، ویزای کار، مجوز اقامت و مجوز کار این کشور را دریافت کرده و به کارمشغول شوید.

آیا برای دریافت ویزای کار و مجوز کار کشور ترکیه باید حتما به این کشور سفر کرد؟

خیر. بدون سفر به کشور ترکیه نیز می توانید از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه، ویزای کار و مجوز کار خود رادریافت کنید.

درآمد شغل نگهداری از حیوانات خانگی در کشور ترکیه چقدر است؟

حداقل درآمد ماهانه در شغل های مرتبط با نگهداری از حیوانات در کشور ترکیه ۳,۸۸۰ لیر، متوسط درآمد ماهانه ۶,۳۴۰ لیر و حداکثر درآمد ماهانه نیز ۱۰,۵۰۰ لیر ترکیه است.متوسط درآمد سالانه در شغل های مرتبط با حیوانات نیز ۷۶,۱۰۰ لیر ترکیه تخمین زده شده است.

آیا بدون مجوز کار نیز می توان در کشور ترکیه در شغل های پرستاری از حیوانات کار کرد؟

کارکردن بدون مجوز کار در کشور ترکیه معمولا دردسر سازاست و شرکت ها و کمپانی های رقیب معمولا استخدام بدون مجوز کار کارگران را به مقامات مربوطه گزارش می دهند. در این صورت ممکن است مجبور شوید هفته ها یا ماه ها در بازداشت به سر ببرید و یا به مدت ۵ سال به کشور ترکیه ممنوع الورود شوید.

مجوزکار و اقامت کشور ترکیه برای شغل های پرستاری از حیوانات خانگی تا چند سال اعتبار دارد؟

۱ سال. مجوزکار و اقامت کشور ترکیه برای شغل های پرستاری از حیوانات خانگی تا ۱ سال اعتبار دارند و قابل تمدید هستند.

مقالات مرتبط به کشور ترکیه :

خرید خانه ارزان قیمت در ترکیه

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}