کیان ویزا

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی کانادا

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی کانادا

کشور کانادا از جمله مقاصد گردشگری پرطرفدار در جهان است. اگر در فکر سفر به کانادا و بازدید از این کشور هستید، گروه مهاجرتی کیان ویزا در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی کشور کانادا برای شما عزیزان تهیه کرده است.

کشور کانادا از جمله مقاصد گردشگری پرطرفدار در جهان است. اگر در فکر سفر به کانادا و بازدید از این کشور هستید، گروه مهاجرتی کیان ویزا در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی کشور کانادا برای شما عزیزان تهیه کرده است.

پارک های ملی کانادا

پارک های ملی کانادا یکی از جنبه های نمادین این کشور در حوزه مناطق طبیعی هستند. پارک های ملی کانادا در سواحل اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و قطب شمال، در میان کوه و دشت و دریاچه های بزرگ واقع شده اند و از شمال تا جنوب کانادا را در بر می گیرند. وسعت پارک های ملی کانادا از 14 کیلومتر مربع تا تقریباً 45000 کیلومتر مربع (پارک ملی وود بوفالو کانادا) است. پارک های ملی مشهوری از جمله بنف و جاسپر و همچنین ایواویک و ونتوت در کشور کانادا واقع شده اند.

مناظر طبیعی بی نظیر و الهام بخش در پارک های ملی کانادا، موقعیتی مناسب برای آشتی با طبیعت، قدردانی از آن، احترام و تعهد برای محافظت از آن را فراهم می کند. پارک های ملی کانادا در واقع داستان آغاز طبیعی کشور کانادا را روایت می کنند: چگونگی شکل گیری کوه ها، پیدایش دریاچه ها، رودخانه ها، جنگل ها، یخچال های طبیعی، زمین های سرسبز در سرتاسر کشور کانادا.

درک اهمیت میراث طبیعی کانادا برای ملت و جهان و توسعه حمایت از آن برای سلامتی طولانی مدت سیستم پارک های ملی بسیار مهم است. بازدیدکنندگان می توانند در رودخانه هایی که در طی هزاران سال شکل گرفته اند پارو بزنند، پرندگان را تماشا کنند، در امتداد مسیرهای سنتی مهاجرت سفر کنند و در میان جنگلهای جوانی که بر اثرآتش سوزی به مرور تغییر کرده اند، قدم بزنند. گردشگران می توانند این تجربیات فراموش نشدنی را از طریق پیاده روی، شرکت در نمایشگاه ها و فعالیتهای مختلف توریستی با همکاری صنعت گردشگری کانادا به دست بیاورند.

اماکن تاریخی و ملی کانادا

اماکن تاریخی و ملی کانادا شاهد لحظات تعیین کننده و تاریخی در سرنوشت این ملت بوده اند و خلاقیت انسانی و سنت های فرهنگی کانادا را نشان می دهند. هر مکان تاریخی ملی در کانادا داستان منحصر به فرد خود را بیان می کند و به درک ما از زمان، هویت و مکان در بازدید از کشور کانادا کمک می کند.

از سال 1976 که کانادا به کنوانسیون میراث جهانی پیوسته است، 20 مورد از مکانهای فرهنگی و تاریخی کشور کانادا به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده است. این مکان ههای دیدنی و گردشگری در کانادا نمایانگر برخی از برجسته ترین دستاوردهای بشریت و الهام بخش ترین آثار طبیعت هستند. برخی از این مکان ها تاریخ مهاجرت انسان ها را نشان می دهند و برخی دیگر شواهدی از نیروهای طبیعی شکل دهنده سیاره زمین هستند.

شهر قدیمی لولنبرگ

شهر قدیمی لولنبرگ، که در آن همه خیابانها صاف و مستقیم و زاویه دار است، بهترین نمونه بازمانده از سیاست استعماری انگلیس برای ایجاد شهرک های جدید با اعمال یک طرح “شهر” از پیش طراحی شده بر روی هر نوع بیابان است. در دوره استعمار انگلستان، حداقل 21 شهر کوچک در آمریکای شمالی از کرن وال گرفته تا ساوانا، جورجیا و فیلادلفیا، از این سیاست استعماری بهره مند شدند. اما هیچکدام از این شهرها در شرایط بکر و بی نظیر شهر لولنبرگ در ساحل جنوبی نوا اسکوشیا در کانادا باقی نمانده است.

Áísínai’pi  سنگ نبشته در آلبرتا

این سنگ نبشته یک مکان مقدس در منطقه چمنزار در حاشیه شمالی دشت های بزرگ کانادا است. دره رودخانه شیر (Milk River) و چندین آثار زمین شناسی دیگر بر این منظره فرهنگی تسلط دارند.  پاسیاهانNation) (Blackfoot  نقش برجسته های زیادی بر دیواره های ماسه ای و سنگی دره رودخانه شیر آلبرتا حکاکی و نقاشی کرده اند. این منظره توسط مردم Black Foot مقدس قلمداد می شد.

(Pimachiowin Aki)  در مانیتوبا و انتاریو پیماچیووین آکی

پیماچیووین آکی به معنای “سرزمینی که زندگی بخش است”، اولین میراث فرهنگی ترکیبی کشور کانادا محسوب می شود چرا که ارزش های میراث طبیعی و فرهنگی را با هم ترکیب می کند. این اکوسیستم جنگلی بزرگ نمونه ای استثنایی از جدایی ناپذیری محیط طبیعی و هویت فرهنگی و سنت های مردمان بومی است. این مکان تاریخی شامل رودخانه ها، پارک های ملی و مکان های محافظت شده است.

منطقه تاریخی کبک

نزدیک به نیمی از ساختمانهای منطقه تاریخی کبک قدیم قبل از سال 1850 ساخته شده اند. اگرچه این شهر به یک کلان شهر مدرن با جمعیت حدود 600000 نفر تبدیل شده است، اما منطقه تاریخی کبک با 135 هکتار (حدود پنج درصد از کل شهر) یکی از منسجم ترین مناطق در آمریکای شمالی است.

در دهه 1820، هنگامی که کبک بندرگاه اصلی کشور کانادا بود، ارتش بریتانیا ارگ بزرگ و قابل توجهی در منطقه تاریخی کبک ساخت و دیوار اطراف شهر را ترمیم کرد. در راستای حفاظت از میراث شهری در دهه 1870، فرماندار کل، لرد دافرین، مسئولین شهر کبک را ترغیب کرد که این استحکامات تاریخی را تخریب نکنند و بدین ترتیب این بخش تاریخی از شهر کبک امروزه به یکی از نمادهای تاریخی و فرهنگی و توریستی کانادا تبدیل شده است.

اگر میخواهید از هزینه های سفر به کانادا بدانید اینجا کلیک کنید.

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ

  اقامت نروژ

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

وزارت امور خارجه :https://mfa.gov.ir/

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}