مزایا و خدمات ویژه معلولین در برنامه مستمری کانادا

مزایای معلولیت برنامه مستمری کاناداویژه افرادی است که نقش کافی در “برنامه مستمری بازنشستگی” کانادا داشته اند اما  ناتوانی و معلولیت آنها باعث می شود که نتوانند به طور منظم در شغل خود فعالیت کنند. ناتوانی یا معلولیت این افراد باید طولانی مدت و ماندگار باشد و یا از نوعی باشد که احتمالاً منجر به مرگ می شود.

مزایای ویژه معلولین در کانادا برای فرزندان

اگر مزایای معلولیت برنامه مستمری بازنشستگی کانادا را دریافت کنید، ممکن است بتوانید مزایایی نیز برای فرزندان خود دریافت کنید. فرزندان بین 18 تا 25 سال باید به صورت تمام وقت در یک موسسه آموزشی شناخته شده مشغول به تحصیل باشند. فرزندان زیر 18 سال برای اینکه واجد شرایط استفاده از مزایای این برنامه باشند، نیازی نیست در زمان ارسال درخواست مشغول به تحصیل باشند.

برنامه ثبت شده پس انداز معلولین و کمک هزینه ها

برنامه ثبت شده پس انداز معلولین به افراد مقیم کانادا که دارای معلولیت هستند و همچنین به خانواده های آنها کمک می کند برای آینده پس انداز کنند. اگر فرد مقیم کشور کانادا و زیر 60 سال باشد و همچنین واجد شرایط اعتبار مالیات بر ناتوانی باشد، می تواند از برنامه پس انداز معلولین در کانادا استفاده کند. فرد تا زمانیکه پول خود را از این برنامه ویژه معلولین خارج نکند، می تواند درآمد خود را بدون پرداخت مالیات از طریق این برنامه برای آینده خود پس انداز نماید. والدین یا سرپرست کودک می توانند از برنامه پس انداز معلولین برای کودک خود استفاده کنند.

دولت کانادا برای افراد مقیم کانادا که دارای درآمد کم یا متوسط هستند، سالیانه اوراق قرضه به مبلغ حداکثر 1000 دلار ارایه می کند.

مزایا و خدمات ویژه معلولین جهت تحصیل در کانادا

کمک هزینه تحصیلی کانادا برای دانش آموزان مقیم کانادا که دارای ناتوانی و معلولیت دائمی هستند، برای هر سال تحصیلی تا زمان فارغ التحصیلی و دریافت مدرک موجود است.

شرایط لازم:

 • درخواست خود را برای کمک مالی تحصیلی در دوره تمام وقت یا نیمه وقت ارسال کنید (نیاز مالی شما، حداقل به میزان یک دلار، ارزیابی شده باشد).
 • در یک برنامه تحصیلی تمام وقت یا پاره وقت در یک موسسه آموزشی مورد تایید ثبت نام کرده باشید.
 • مشمول تعریف “دانش آموز یا دانشجوی دارای معلولیت دائمی” شوید؛ یعنی: “محدودیت عملکردی ناشی از یک اختلال جسمی یا روحی که توانایی فرد را برای انجام فعالیتهای روزانه لازم برای مشارکت در تحصیل در سطح تحصیلات عالی محدود می کند و انتظار می رود که تا پایان عمر با فرد باقی بماند. “
 • یکی از موارد زیر را با درخواست وام خود به عنوان اثبات ناتوانی خود ارسال نمایید:
 1. گواهی پزشکی
 2.  ارزیابی روانی-آموزشی
 3. اسنادی که ثابت می کند شما از برنامه های حمایت معلولین فدرال یا استانی در کشور کانادا استفاده کرده اید.

فرد معلول می تواند در هر سال تحصیلی خود در کشور کانادا مبلغ 2،000 دلار دریافت کند (شامل مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی).

مثال: اگر واجد شرایط دریافت این کمک هزینه باشید و میزان نیاز مالی برآورد شده شما 1400 دلار باشد، کمک هزینه ای به مبلغ 2000 دلار دریافت خواهید کرد. در این حالت، کمک هزینه دریافتی ویژه معلولین در کانادا نیاز برآورد شده شما را تأمین می کند و بنابراین نیازی به وام دانشجویی نخواهید داشت.

مزایا و خدمات ویژه معلولین برای خانواده های دارای فرزند معلول در کانادا

مزایای ویژه معلولیت کودک در کانادا شامل پرداخت مبلغ مشخصی به صورت ماهیانه بدون کسر مالیات است که به خانواده هایی تعلق می گیرد که از فرزند معلول زیر 18 سال مراقبت می کنند و این فرزند دارای اختلال شدید و طولانی مدت در عملکردهای جسمی یا روانی خود است.

شرایط لازم برای والدین کودک معلول جهت دریافت مزایا در کانادا:

 • فرزند شما زیر 18 سال باشد و با شما زندگی کند.
 • مسئولیت کامل مراقبت و نگهداری از فرزند معلول با شما باشد.
 • از لحاظ مقاصد مالیاتی، ساکن کانادا محسوب شوید.
 • شما یا همسرتان شهروند کانادا، دارای اقامت دایم کانادا و یا دارای اقامت موقت کانادا در 18 ماه گذشته باشید.

برای دوره زمانی ژوئن سال 2020 تا ژوئن 2021 ، می توانید برای هر کودکی که واجد شرایط اعتبار مالیاتی برای معلولیت در کشور کانادا باشد، مبلغ 2،886 دلار (240.50 دلار در ماه) دریافت کنید.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید :

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ

  اقامت نروژ

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

وزارت امور خارجه ایران  :  https://mfa.gov.ir