انتخاب محل تحصیل تاثیر زیادی بر آینده و شکل گیری شخصیت ما دارد و دانشگاه مموریال بهترین مکان برای فراگیری علوم طبیعی، تکنولوژی و علوم اجتماعی و نیز بهترین فرصت برای گرد همایی دانشجویان، اساتید، کارمندان و دوستان از کشورهای مختلف است.

امکانات دانشگاه مموریال  کانادا

به عقیده برخی دانشگاه مموریال جامعه ای مجزا درون یک جامعه شهری است، چرا که توانسته تمامی امکانات لازم برای یک زندگی راحت را در فضای دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار دهد. این دانشگاه پذیرای ۱۸ هزار دانشجو در بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی از قبیل علوم پایه، تکنولوژی، آموزش، پزشکی، موسیقی، علوم انسانی و  جامعه شناسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است و بیش از ۴۵۰ دوره آموزشی را نیز به صورت آنلاین در اختیار دانشجویان علاقه مند قرار می دهد.

تاریخچه

تاریخچه و قدمت شهر سنت جانز بر اساس فسیل های یافت شده به نیم میلیون سال پیش بر می گردد و علت نامگذاری دانشگاه مموریال (به معنی یادبود) در زمان تاسیس آن در سال ۱۹۲۵ نیز گرامیداشت یاد فرماندهان کشته شده در جنگ جهانی اول است.

فضای دانشگاه مموریال کانادا

بعد ازآن این دانشگاه رشد چشمگیری داشت و در سال ۱۹۶۱ ساختمان هنر و مدیریت به عنوان اولین ساختمان از ۴ ساختمان عمده  این دانشگاه واقع در خیابان الیزابت، شروع به فعالیت کرد. در سال های بعد بیش از ۶۰ ساختمان در این دانشکده احداث شد و امروزه نیز بیش از ۱۶ هزار متر فضای زیر زمینی و گذرگاه هوایی بخش های مختلف، ۴ پردیس این دانشگاه از جمله خوابگاه ها را به یکدیگر متصل می کند. این گذرگاه ها برای مثال به دانشجویان کمک می کنند در روزهایی که آب و هوا تغییرات زیادی دارد و هوا ناگهان بارانی یا سرد می شود، خود را سریع تر به اتاق هایشان رسانده و لوازم مورد نیاز خود را بردارند.

 مجموعه تفریحی ورزشی دانشگاه مموریال یا دورکس(The Works)  با ۲۰۰ متر زمین مسابقه در ۶ لاین و ۵۰ سالن بدنسازی، پرورش اندام و وزنه برداری بزرگترین مجموعه تفریحی در کل استان نیوفاندلند و لابرادور است که کلاس های ورزشی متنوع بسیاری را برای علاقه مندان برگزار کرده و میزبان بازیکنان و تماشاگران تیم های ورزشی سی هاوکس (Sea-Hawks)  در ۸ رشته فوتبال، شنا، والیبال، کشتی، دو صحرایی، دو  میدانی، بسکتبال و کرلینگ نیز هست.

کتابخانه QE-2 یا کتابخانه ملکه الیزابت دوم، معروف ترین ساختمان شهر سنت جانزو بزرگترین کتابخانه مرجع در شرق مونتریال است.مجله کانادایی مکلینز(Macleans) این کتابخانه را در لیست طبقه بندی بهترین کتابخانه های دانشگاهی کانادا قرار داده و دلیل آن را مجهز بودن این کتابخانه به حدود ۲ میلیون کتاب و انتشارات چاپی و آنلاین، خدمات پشتیبانی، فضاهای کاری متنوع و سالن های دنج مطالعه عنوان کرده است.

برج یادبود مموریال که در سال ۲۰۰۰ در این دانشگاه ساخته شد، از همه جای دانشگاه قابل رویت است و یکی دیگر از ساختمان های معروف شهر سنت جانز درست در مجاورت ساختمان مرکزی دانشگاه مموریال است.

ساختمان مرکزی دانشگاه در اصل مرکز زندگی دانشجویی و یکی از ایستگاه های اصلی توقف وسایل نقلیه در سیستم حمل و نقل شهر سنت جانز به منظور جابجایی دانشجویان به نقاط مختلف شهر است. این ساختمان ۶ طبقه امکاناتی چون شهرغذا، کتابفروشی، کلینیک پزشکی و فضاهای گرد همایی را در اختیار دانشجویان قرار میدهد. بار بریزوی(BreezWay) که یکی از ۲ بار واقع در دانشگاه است با موسیقی زنده و رقص یکی دیگر از مکان های تفریحی در ساختمان مرکزی است. اگر به موسیقی زنده علاقه ندارید، می توانید اوقات استراحت خود را در کلاب دیگر این دانشگاه یا کلاب بیترز(Bitters Pub) که توسط دانشجویان فارغ التحصیل همین دانشگاه اداره می شود، سپری کنید، از آبجوهای دستگاهی لذت برده و یا در مسابقات دوستانه Trivia Nights شرکت کنید.

بخش علوم پزشکی دانشگاه مموریال با شهرت جهانی ابتدا در مرکز آموزش های پزشکی این دانشگاه به آموزش و تربیت دانشجویان پرداخته و سپس آموزش های عملی و تجربی را در بزرگترین بیمارستان استان واقع در محل دانشکده به دانش آموزان ارائه می کند. دانشجویان داروسازی و پرستاری نیز بخشی از آموزش های خود را در محل این بیمارستان دریافت می کنند.

مرکز آموزش های پزشکی این دانشگاه در زمینه آموزش های بالینی،شبیه سازی، تحقیقات پیشرفته و نیز تحقیقات ژنتیک و ژنوم شناسی فعالیت داشته و از پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی این دانشگاه استفاده می کند.

دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه مموریال نیز در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده و مرکزی برای رقابت موفق گروه های دانشجویی در کشور کاناداست. دانشجویان این دانشکده در بسیاری از مسابقات داخلی و بین المللی شرکت کرده و چندین جایزه و مقام برتر را نیز برای کشور کانادا به ارمغان آورده اند.

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی و بخش کامپیوتر دانشگاه مموریال دریک ساختمان مشترک پذیرای دانشجویان هستند چرا که تحقیقات و پژوهش های بین رشته ای بهترین مسیر برای رسیدن به موفقیت های آینده است و برخورد عقاید و بحث و تبادل نظر در یک محیط مشترک، بیشتر بین دانشجویان اتفاق می افتد.

دانشگاه مموریال در رشته های مختلف مهندسی در سطح کارشناسی دانشجو می پذیرد، اما تنها دانشگاه کشور کانادا است که رشته مهندسی معماری اقیانوس و دریا در آن تدریس شده و در حقیقت تنها دانشگاه سراسر جهان است که نقشه کشی در این رشته را با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری کمکی انجام می دهد.

ساختمان دانشکده مهندسی امکانات بی نظیری از قبیل ۵۴ مترحوضچه شستشو ، آزمایشگاه الکترومکانیک، آزمایشگاه مکانیک سیالات، ۶۵ مترسیستم گردش مدار باز ، آزمایشگاه سازه ها و جرثقیل سقفی برای انجام تست های غیر مخرب در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

علاوه بر اینها دانشگاه مموریال تنها دانشگاه جهان است که به تعداد زیادی منطقه سرد اقیانوسی دسترسی داشته و از  متخصصین و امکانات سطح بالا در مرکز فناوری اقیانوس سرد خود که در سراسر دنیا نیز شناخته شده است، استفاده می کند.

دانشگاه مموریال به مرکز شهر سنت جانز متصل است و مسیرهای پیاده روی بسیاری پردیس های این دانشگاه را به نقاط مختلف شهر و یا حتی خارج شهر متصل می کنند.

خیابان های سرزنده و شاداب مرکز شهر سنت جانز مملو از بوتیک، گالری، رستوران های مجلل و کافی شاپ های دنج است که با فرا رسیدن شب و همراهی موسیقی و سرگرمی های خیابانی چهره تازه ای به خود می گیرد.

اگر به طبیعت گردی و ورزش های تفریحی از قبیل قایقرانی، اسکی،سقوط با طناب(Zip Lining)، گلف، کوه نوردی و دوچرخه سواری ساحلی علاقه دارید، سنت جانز مناسب ترین مکان برای اقامت شماست.

در غیر اینصورت شاید توقف، سکوت و یک نفس عمیق بهترین گزینه برای شما باشد، چرا که دستیابی به افق های تازه هرگز دور از تصور یا غیر ممکن نیست.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید :

روش های مهاجرت به کانادا

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ

  اقامت نروژ

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

وزارت امور خارجه ایران  :  https://mfa.gov.ir