کیان ویزا

مهاجرت به آتلانتیک کانادا

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت به آتلانتیک کانادا

چنانچه به دنبال اخذ اقامت دایم کانادا از طریق برنامه مهاجرت آتلانتیک هستید، در ادامه به اطلاعات مفیدی که گروه خدمات مهاجرتی کیان ویزا برای شما عزیزان گردآوری کرده است، نگاهی بیندازید.
لازم به ذکر است که روش مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت آتلانتیک در تارخ 1 مارس 2019 به مدت دو سال دیگر تمدید شد و بدین ترتیب چهار ایالت شرقی کانادا یا ایالات آتلانتیک کانادا (نیوفاندلند و لابرادور، نیو برنزویک، پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا) می توانند نیروی کار ماهر خارجی را با توجه به نیاز بازار و اقتصاد ایالت به کار گیرند و فرصتی برای اخذ اقامت دایم کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم کنند.

لازم به ذکر است که روش مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت آتلانتیک در تارخ 1 مارس 2019 به مدت دو سال دیگر تمدید شد و بدین ترتیب چهار ایالت شرقی کانادا یا ایالات آتلانتیک کانادا (نیوفاندلند و لابرادور، نیو برنزویک، پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا) می توانند نیروی کار ماهر خارجی را با توجه به نیاز بازار و اقتصاد ایالت به کار گیرند و فرصتی برای اخذ اقامت دایم کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم کنند.

برنامه مهاجرت آتلانتیک کانادا

برنامه ی مهاجرت آتلانتیک کانادا روشی برای اخذ اقامت دایم کانادا برای نیروی کار ماهر بین المللی و یا فارغ التحصیلان خارجی در کانادا است که قصد دارند در یکی از 4 ایالت آتلانتیک این کشور زندگی و کار کنند: نیوفاندلند و لابرادور، پرنس ادوارد، نیو برنزویک و نوا اسکوشیا.

برای اینکه واجد شرایط اقدام از طریق مهاجرت آتلانتیک به کانادا باشید باید اخیرا از یکی از مراکز آموزشی دولتی این 4 ایالت فارغ التحصیل شده باشید و یا جزء نیروی کار ماهر واجد شرایط محسوب شوید.

برنامه مهاجرت آتلانتیک دولت فدرال کانادا در واقع برنامه ای کارفرما محور است که به کارفرمای کانادایی این امکان را می دهد از طریق حمایت از نیروی کار ماهر خارجی، نیاز ها و کمبودهای موجود در بازار کار کانادا را جبران کند. کار فرمای کانادایی از میان افرادی که بهترین شرایط را دارند، نیروی کار مورد نظر خود را پیدا کرده و فرم پیش نویس پیشنهاد شغلی را تکمیل می کند.

پس برای اقدام از روش مهاجرت آتلانتیک به کانادا باید پیشنهاد شغلی معتبر و تمام وقت از سوی کارفرما در یکی از ایالات نیوفاندلند و لابرادور، پرنس ادوارد، نیو برنزویک و یا نوا اسکوشیا دریافت کنید.

سه برنامه ی مهاجرتی مختلف در گروه مهاجرت آتلانتیک کانادا قرار دارد:

برنامه مهاجرت فارغ التحصیل خارجی آتلانتیک

متقاضی باید:

 • مدرک دیپلم، گواهینامه و یا هر مدرک تحصیلی دیگری را از یک مرکز آموزشی دولتی در یکی از 4 ایالت آتلانتیک کانادا دریافت کرده باشد.
 • حداقل 16 ماه در طول 2 سال پیش از اخذ مدرک تحصیلی را در یکی از ایالت های آتلانتیک کانادا زندگی کرده باشد.
 • سطح زبان انگلیسی یا فرانسه خود را با گذراندن آزمون معتبر بین المللی اثبات کند.
 • تمکن مالی خود را برای حمایت از خود و خانواده همراه خود اثبات کند.در این روش نیازی به داشتن تجربه ی کاری نیست.

برنامه ی مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر آتلانتیک

متقاضی باید:

 • حداقل یک سال در یک شغل مدیریتی، حرفه ای یا تخصصی فعالیت کرده باشد. این یک سال سابقه ی کار باید در طول سه سال گذشته به میزان حداقل 1560 ساعت باشد. این تجربه ی کاری می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت در داخل یا خارج از کانادا باشد. دوره ی کارآموزی یا کار داوطلبانه قابل قبول نیست. سابقه ی کار می تواند با کارفرماهای مختلف باشد اما شغل مورد نظر باید یکسان باشد. همچنین، خوداشتغالی را نمی توان به عنوان سابقه ی کار برای مهاجرت آتلانتیک کانادا در نظر گرفت.
 • شغل مورد نظر باید در سطح 0 یا A و یا B طبقه بندی مشاغل کانادا باشد. برخی از مشاغل در این سطح از طبقه بندی مشاغل کانادا به شرح زیر است:
 • پزشک، دندانپزشک، معمار، مدیر رستوران، مدیر معدن، مهندس در حوزه ی مختلف، سرآشپز، لوله کش، برقکار
 • حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم باشد.
 • سطح تسلط خود را به زبان انگلیسی یا فرانسه با گذراندن یکی از آزمون های بین المللی اثبات کند.
 • تمکن مالی خود را برای اقامت در کانادا اثبات کند.

برنامه مهاجرت نیروی کار با مهارت متوسط آتلانتیک

متقاضی باید:

 •     حداقل یک سال در شغلی که نیاز به مدرک دیپلم و یا گذراندن دوره آموزشی خاصی است،   مشغول به کار بوده باشد.
 •    دارای مدرک تحصیلی حداقل دیپلم باشد.
 •    سطح تسلط خود را به زبان انگلیسی یا فرانسه با گذراندن یکی از آزمون های بین المللی   اثبات کند (حداقل معادل آیلتس 5 ).
 •   تمکن مالی خود را برای اقامت در کانادا اثبات کند.
 •   حداقل یک سال سابقه ی کار در طول سه سال گذشته به میزان حداقل 1560 ساعت داشته  باشد. این تجربه ی کاری می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت در داخل یا خارج از کانادا باشد. دوره ی کارآموزی یا کار داوطلبانه قابل قبول نیست. سابقه ی کار می تواند با کارفرماهای مختلف باشد اما شغل مورد نظر باید یکسان باشد. همچنین، خوداشتغالی را نمی توان به عنوان سابقه ی کار برای مهاجرت آتلانتیک کانادا در نظر گرفت.
 •     تجربه ی کاری خود را به یکی از دو روش زیر به کار گیرد:
 •   تجربه ی کار در مشاغل سطح C طبقه بندی مشاغل کانادا (غالبا مشاغلی هستند که به دیپلم دبیرستان یا گذراندن دوره ی فنی نیاز دارند مانند قصاب صنعتی، راننده کامیون و سرو کننده غذا و نوشیدنی)
 •   تجربه ی کار به عنوان پرستار عمومی یا پرستار روانپزشکی، یا پیشنهاد شغلی به عنوان کمک  پرستار، بهیار بیمارستان یا مسئول خدمات خانگی

مدارک مورد نیاز جهت اقدام از طریق مهاجرت آتلانتیک کانادا

 • مدرک آیلتس حداقل 5 یا معادل آن در زبان فرانسه
 • مدرک تحصیلی ارزیابی شده توسط نهاد های مورد تایید کانادا (چنانچه خارج از کانادا تحصیل کرده اید)
 • مدارک نشان دهنده ی تمکن مالی که بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد:
تعداد اعضای خانواده میزان سرمایه ی مورد نیاز (دلار کانادا)
1 3240
2 4034
3 4959
4 6021
5 6829
6
7 و بیشتر 8575

مجموعه ای از فرم های ویژه ی هر گروه مهاجرتی در برنامه مهاجرت آتلانتیک

پس از دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما در یکی از ایالت های آتلانتیک کانادا، باید گواهینامه تایید را از کارفرما دریافت کنید که به عهده کارفرما است. حتما پیش از ارسال درخواست اقامت دایم کانادا اطمینان حاصل کنید که کارفرما روند گواهینامه تایید پیشنهاد شغلی شما را انجام داده است. لازم است تاییدیه ی پیشنهاد شغلی را ضمیمه ی مدارک خود در زمان ارسال درخواست اقامت دایم کانادا نمایید.

هزینه های دولتی بررسی درخواست اقامت دایم کانادا به روش برنامه مهاجرت آتلانتیک از 1325 دلار کانادا شروع می شود و مدت زمان بررسی پرونده و اعلام نتیجه حدودا 6 ماه است.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید :

مالیات در کشور کانادا 

 طبقه بندی مشاغل در کانادا 

روش های مهاجرت به کانادا

وزارت امور خارجه ایران  :  https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}