کیان ویزا

ویزای ازدواج کانادا

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ویزای ازدواج کانادا

با اینکه کشور کانادا ترجیح می دهد مهاجرانی را بپذیرد که به قصد کار وارد این کشور می شوند، اما با پیوستن اعضای خانواده در کانادا مخالف نیست.
انسجام خانواده یک جنبه مهم فرهنگ کانادایی است و دولت کانادا اجازه می دهد فردی که دارای اقامت دایم یا شهروندی کانادا است، به همسر خود کمک کند تا به کانادا مهاجرت نماید. گروه مهاجرتی کیان ویزا در این مقاله به شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می پردازد.

در اکثر موارد شما قادر خواهید بود تا با ویزای کار کانادا، همسر خود را نیز به کانادا ببرید اما اگر از قبل در کانادا اقامت داشته باشید و سپس ازدواج کنید، باید از اقامت دائم آنها حمایت مالی کنید.

از 25 اکتبر 2012، مقررات جدیدی در رابطه با حمایت مالی از همسر برای اقامت دائم کانادا در جهت کاهش کلاهبرداری های احتمالی در سیستم مهاجرت کانادا وضع شده است. همسری که برای زندگی در کانادا تحت حمایت قرار گرفته است و کارت PR یا اقامت دایم کانادا را دریافت کرده باشد، باید روابط قانونی خود را با همسرش حداقل دو سال پس از اعطای کارت PR حفظ کند. اگر زوج در مدت زمانی زودتر از 2 سال به صورت قانونی از هم جدا شوند، امکان ابطال اقامت دایم کانادا برای همسر وجود دارد. این قانون برای کلیه افرادی که تحت حمایت مالی همسر خود وارد کانادا شوند، صدق می کند.

شرایط لازم برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

به طور کلی اگر فردی که اقامت کانادا را دارد، قادر به حمایت مالی از همسر خود باشد و هیچکدام از آن ها مرتکب جرمی نشده باشند، می توانند برای همسری که خارج از کانادا است درخواست اقامت دایم کانادا را بدهند. حمایت مالی مهمترین عامل در اخذ اقامت کانادا برای همسر است زیرا دولت کانادا حاضر نیست باری غیرضروری بر دوش جامعه خود بگذارد. این بدان معنا نیست که شما یا خانواده هرگز نمی توانید از هیچ کدام از خدمات و تسهیلات اجتماعی در کانادا استفاده کنید، بلکه باید ثابت کنید که همسر شما که دارای اقامت کانادا است، قصد دارد به طور کامل شما را از لحاظ مالی حمایت کند.

روش تقاضای اقامت دایم کانادا برای همسر از طریق ازدواج

فردی که در کشور کانادا ساکن است باید دو درخواست ویژه ی مهاجرت همسر خود به کانادا را ارسال کند: یک درخواست برای اقامت دائم کانادا و یک درخواست برای حمایت مالی از او. به خاطر داشته باشید که هر متقاضی اقامت دائم در کانادا مجبور به انجام آزمایشات پزشکی و ارایه گواهی سوء پیشینه می شود. در صورت عدم گذراندن این آزمون ها، اجازه ورود به کانادا را نخواهند داشت. رسیدگی به پرونده درخواست اقامت کانادا برای همسر ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد.

شهروندی کانادا از طریق ازدواج

پس از اخذ اقامت دائم کانادا برای همسر، برای اینکه بتواند واجد شرایط اخذ تابعیت کانادا نیز باشد، باید شرایط دیگری نیز داشته باشد:

  • در زمان ارسال درخواست شهروندی یا تابعیت کانادا، پرونده اقامت دایم آن ها تحت بررسی نباشد.
  • همسر باید سه سال از چهار سال گذشته در کشور کانادا اقامت داشته باشد یعنی در مجموع 1،095 روز طی 4 سال گذشته.
  • همسر باید در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه (زبانهای رسمی کانادا) صلاحیت و مهارت داشته باشد.
  •  همچنین باید با تاریخ ، فرهنگ و دولت کانادا آشنا باشد.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

 مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

هزینه های زندگی در کشور انگلیس

وزارت امور خارجه ایران :  https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}