کیان ویزا

مهاجرت تحصیلی

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت تحصیلی 
از طریق موسسه کیان ویزا

یکی از انواع مهاجرت مهاجرت تحصیلی می باشد .به نظر شما افراد به چه دلایلی سایر کشور ها را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند؟ پاسخ به این سوال بسته به شرایط افراد متفاوت است اما،عمدتا  دلایل افراد برای مهاجرت تحصیلی بالا بودن سطح آموزشی و در پی آن تحصیل  در دانشگاه هایی با رنکینگ بالا و نیز یافتن شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی و در نهایت گرفتن اقامت دائم آن کشور می باشد.

شما برای انتخاب کشور مقصدتان باید با دید باز به فاکتور های زیادی همچون شرایط تحصیلی آن کشور،هزینه های تحصیلی(شامل هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها)،شرایط کار حین تحصیل و بازار کار رشته ی تحصیلی خود  در آن کشور  و … دقت داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی به عنوان یکی از آسان ترین و رایج ترین شیوه های مهاجرتی همواره مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است.

فارغ التحصیلان خارجی غالبا پس از اتمام تحصیل در کشور مورد نظر از مزایای تحصیل و کار دانشجویی در کشور مورد نظر برای اخذ اقامت دایم استفاده می کنند چرا که تجربه تحصیل و کار در هر کشور امتیاز ویژه ای برای اخذ اقامت دایم آن کشور محسوب می شود.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا با تمرکز بر مهاجرت تحصیلی، آسان ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت از طریق تحصیل در کشورهای خارجی را به شما عزیزان ارایه می دهد. تنوع شرایط و هزینه های موجود جهت اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین امکان تحصیل رایگان و بدون نیاز به مدرک زبان امکان مهاجرت تحصیلی را برای هر فردی و با هر شرایطی فراهم می کند.

خدمات تحصیلی گروه مهاجرتی کیان ویزا شامل اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت به کشورهای انگلستان، کانادا، کشورهای حوزه اسکاندیناوی، روسیه، اوکراین، چین و ترکیه می باشد. نکته قابل توجه این است که اخذ پذیرش تحصیلی در بسیاری از این کشورها بدون ارایه مدرک زبان و با شهریه های بسیار مناسب و حتی کاملا رایگان صورت میگیرند. در ادامه به صورت مختصر به مزایا و شرایط مهاجرت تحصیلی به کشورهای ذکر شده توسط گروه مهاجرتی کیان ویزا می پردازیم.

 

کشور روسیه

مهم ترین مزایای تحصیل در کشور روسیه امکان استفاده از سطح بالای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور در مقایسه با سایر کشورها می باشد، علاوه بر این سیستم آموزشی منظم و با سابقه، شرایط راحت تحصیل و حضور اساتید و متخصصان برجسته در رشته های مختلف، دانشگاه های کشور روسیه را در صدر لیست رتبه بندی بین المللی دانشگاه های جهان قرار داده است.

نام دانشگاه های معتبر پزشکی شهر رنکینگ QS
دانشگاه رودن مسکو 501-550
کازان(فدرال) کازان 441-450
سماشکو مسکو —-
نووی سیبریک نوسیبری 801-1000

هزینه تحصیل در کشور روسیه در مقایسه با آمریکا و اروپا بسیار مناسب تر بوده است.

تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه و اخذ پذیرش در تمامی رشته های پزشکی، دندانپزشکی,داروسازی(شهریه از 2800 دلار تا 9000 دلار) مهندسی (شهریه از 2500 دلار تا 4500 دلار) می باشد همچنین  در این کشور دانشجویان می توانند به دوزبان روسی- انگلیسی  تحصیل کنند…

هر ساله دولت روسیه دانشجویان سراسر جهان را در رشته های مهندسیبا شرایط متفاوت بورسیه می کند

مثلا در صورت داشتن معدل بالای 18 در مقطع تحصیلی قبلی و ارایه مدرک زبان دانشجو میتواند به صورت رایگان تحصیل کند. از دیگر مزایای تحصیل در روسیه( بدون تمکن مالی, بدون مدرک زبان , بدون  محدودیت سنی) میتوان اشاره کرد….

کشور اوکراین

دانشجویان خارجی که در دانشگاه های کشور اوکراین شروع به تحصیل می کنند، در صورت نیاز در ابتدا به مدت ۱ سال در کلاس های دوره مقدماتی(Foundation year) شرکت کرده و سپس در صورت قبولی در امتحانات پایان دوره، در رشته انتخابی خود همراه با دانشجویان اوکراینی ادامه تحصیل می دهند. در این کلاس ها زبان های اوکراینی و روسی و برخی دروس عمومی پیش نیاز بسته به رشته  دانشجویان، برای مثال شیمی و زیست شناسی برای رشته های پزشکی و فیزیک و ریاضیات برای رشته های فنی و مهندسی، آموزش داده می شود.

انتخاب دوم دانشجویان تحصیل در دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد که در این صورت دیگر نیازی به شرکت در دوره های مقدماتی یادگیری زبان روسی نیست.

موضوع حایز اهمییت در مورد تحصیل در کشور اکراین، نیاز نداشتن به مدرک زبان انگلیسی می باشد.  موسسه مهاجرتی کیان ویزا با ارایه پکیجی خاص به متقاضیان تحصیلی دانشگاه اکراین در جهت راحتی عزیزان گام بر میدارد این پکیج شامل :

شهریه یک سال کالج، اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر متقاضی، بیمه نامه، دعوتنامه ، ترجمه و تایید مدارک، ترانسفر فرودگاهی و سیم کارت اوکراینی ، هزینه ورودی و هزینه صدور اقامت می باشند.

کشور کانادا

کانادا امروزه به یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرتی تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. کیفیت بالای سیستم آموزشی، برخورداری از فناوری های نوین، تنوع رشته ها و مقاطع تحصیلی، محیط چند فرهنگی و آینده شغلی تضمین شده و اخذ اقامت دایم این کشور از مهم ترین مزایای تحصیل در کشور کانادا می باشد.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا برای اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین و کم هزینه ترین دانشگاه های کانادا برای متقاضیان عزیز با توجه به ایالت انتخابی و زبان مورد نظر و رشته ی تحصیلی در سریع ترین زمان ممکن خدمات ویژه ای ارایه می دهد. شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا با توجه به مقطع و رشته

انتخابی به طور میانگین 30000-20000 دلار کانادا در سال متغیر است.

رشته های تحصیلی با بازارکار عالی در کانادا شامل:

-توسعه دهنده ی وب با میانگین حقوقی 62522 دلار کانادا

-مدیریت توسعه تجارت با میانگین حقوق 85000 دلار کانادا

-مهندس برق میانگین حقوق 77424دلار کانادا

-حسابداری میانگین حقوق 57500دلار کانادا

-مدیریت منابع انسانی  میانگین حقوق 77900دلار کانادا

-مشاور مالی میانگین حقوق 57410دلار کانادا

 

 

کشور انگلستان

یکی دیگر از مقصدهای مهاجرتی پرطرفدار برای دانشجویان خارجی، کشور انگلستان است که از دیرباز مورد توجه متقاضیان تحصیلی بوده است. اعتبار و قدمت دانشگاه های انگلستان و کیفیت بی نظیر سیستم آموزشی این کشور دلیل عمده تمرکز دانشجویان خارجی برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان است. در جدول زیر لیستی از دانشگاه های معتبر این کشور و رنکینگ های ان را میبینیم:

فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان می توانند اطمینان داشته باشند که آینده شغلی روشنی در هر نقطه ای از جهان خواهند داشت.

شهریه تحصیل در دانشگاه های انگلستان با توجه به شهر و دانشگاه انتخابی متغیر است اما به طور میانگین از 38000-10000 پوند در سال است.

رشته هایی که بیش ترین درخواست را از سوی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان دریافت می کنند شامل: مدیریت کسب و کار، مدیریت اجرایی، پرستاری، حقوق، روانشناسی، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و طراحی است

 

کشورهای اسکاندیناوی

اسکاندیناوی شامل کشورهای سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند می باشد.

در حال حاضر کشورهای حوزه اسکاندیناوی با داشتن کیفیت بالای زندگی ودارا بودن دانشگاه های معتبر مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته اند.

نکته قابل توجه امکان تحصیل رایگان در کشور نروژ در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد. همچنین در مورد مقطع دکتری در کشورهای دانمارک، سوئد و فنلاند به صورت رایگان امکان پذیر می باشد.

برای تحصیل به زبان انگلیسی متقاضیان میباست هزینه های بیشتری نسبت به تحصیل به زبان بومی پرداخت نمایند.

نکته جالب در زمینه تحصیل به زبان بومی این است که تخفیفی بر روی شهریه به وی تعلق میگیرد. این در حالی است که یادگیری زبان بومی نیز برای دانشجویان به صورت رایگان می باشد.

اجازه کار در زمان تحصیل

تحصیل در اسکاندیناوی به همراه کار دانشجویی امکان پذیر است و این موضوع یکی از مزایای تحصیل در این کشورها به شمار می آید.

ویزای همراه

همراه طبق قوانین بین المللی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد که اجازه کار به صورت تمام وقت در این کشورها را دارند.همچنین کار همراهان در این کشورها نیازمند اخذ مجوز از اداره مهاجرت آنهاست.

از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه : تمکن مالی لازم توسط درخواست کننده ویزای همراه جهت تامین هزینه های زندگی همراهان، مدارک شناسایی همراهان و سند ازدواج اشاره نمود.

اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی

شانس کار پس از تحصیل بدین صورت می باشد که دانشجو پس از فارغ التحصیلی به مدت معلوم اجازه ماندن و جست و جوی کار در این کشورها را خواهند داشت. تجربه ثابت کرده است که اکثریت فارغ التحصیلان موفق شده اند تا در این کشورها مشغول به کار شوند و اقامت خود را به ویزای کاری مبدل نموده و پس از چند سال کار به همراه پرداخت مالیات در ابتدا اقامت دائم و مدتی پس از آن تابعیت آن کشور را به دست آورد.

کشور چین

. چین یکی از امن ترین کشورهای جهان است. طی 5 سال اخیر تعداد برنامه های تحصیلی این کشور که به زبان انگلیسی ارائه می گردد حدود 63% افزایش داشته است. این امر نشان دهنده ی استقبال دولت چین از متقاضیان خارجی می باشد

کشور چین چندین دانشگاه رتبه برتر را در بین دانشگاههای سرتاسر جهان داراست. یکی از پرطرفدارترین رشته ها، رشته ی پزشکی می باشد و بدون نیاز به کنکور و مدرک زبان انگلیسی می توان تحصیل پزشکی در چین را پشت سر گذاشت. از دیگر دلایل تحصیل در چین کیفیت بالای دانشگاه های چین خواهد بود و در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در سال 2020  به نقل از موسسه QS تعداد دانشگاه‌‌‌‌‌های با رتبۀ زیر 300 چین بسیار زیاد است.

از مزایای مهم تحصیل در چین میتوان به دانشگاه های مورد تایید ایران،نیاز نداشتن به حضوردر دوره کالج، تحصیل به زبان انگلیسی، تحصیل در دانشگاه ها با رنکینگ عالی، بدون آزمون ورودی و استفاده ازامکانات و خدمات عالی دانشگاه ها اشاره کرد.

تحصیل دکترا در چین شامل دریافت حقوق و بورسیه کامل نیز می باشد. بنابراین تحصیل در چین، آینده ی درخشانی برای دانشجویان از سایر نقاط جهان می تواند داشته باشد. تحصیل در چین در دسترس تمامی دانشجویان بین المللی قرار دارد و شهریه ها از 4000 دلار تا 6000 دلار می باشد که در مقایسه با هزینه های تحصیل در امریکا یا اروپا بسیار مقرون به صرفه می باشد.

سازمان توسعۀ همکاری‌‌‌‌‌های اقتصادی اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۴۰، اقتصاد چین ۷۷% بزرگ‌تر از اقتصاد آمریکا خواهد بود. در ۳۰ سال گذشته، چین از لحاظ اقتصادی سریع‌ترین رشد را در جهان داشته است، برای علاقمندان به بیزینس تحصیل در چین گزینه بسیار خوبی برای رشد اقتصادی، مالی و کاری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید فرم ارزشیابی رایگان را در کیان ویزا تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار نماییند.

با تشکر

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}