آزمون های بین المللی 1

مهاجرت به بسیاری از کشورهای خارجی به قصد دریافت اقامت یا شهروندی این کشورها و یا به قصد ادامه تحصیل، نیازمند ارائه یک یا چند مدرک از آزمون های بین المللی و استاندارد از قبیل آزمون آیلتس یا تافل است.

کشورهای مختلف علاوه برآزمون های زبان انگلیسی، مدارک آزمون های دیگری از جمله آزمون زبان فرانسه، آزمون زبان آلمانی، GRE،GMAT و غیره را نیز جزو مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی یا کاری افراد قرار داده اند.در ادامه تعدادی از این آزمون ها را به اختصار معرفی خواهیم کرد.

آزمون TEF/TCF کانادا

آزمون TEF کاناداCanada)(Test d’Evaluation de Francais و آزمون TCF کاناداTest de) (Connaissance du Francais Canada دو آزمون بین المللی مطرح زبان فرانسه ویژه دریافت شهروندی و اقامت دائم کشورکانادا از طریق سیستم اسکیل ورکر و اکپرس اینتری و مورد تایید IRCC یاسازمان امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کشور کانادا هستند.

تفاوت آزمون های TEF کانادا و TCF کانادا بیشتر در ساختار و مدت زمان آزمون هاست است و در هر دوی آنها چهار مهارت شنیداری، صحبت کردن، نوشتن و درک مطلب سنجیده می شود. نمرات این آزمون ها به صورت A1/A2,B1/B2,C1/C2 اعلام می شود که A1 پایین ترین و C2 بالاترین سطح  و بهترین نتیجه آزمون است.

آزمون های TEF کانادا و TCF کانادا در کشور ایران توسط چندین مؤسسه از جمله مؤسسه فرهنگی آموزشی کوثر اصفهان، مؤسسه فرهنگ سینا در تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و کانون زبان ایران برگزار می شوند. کلاس های آمادگی آزمون های TEF و TCF کانادا نیز به صورت آنلاین در سایت اتاق بازرگانی پاریس قابل دسترسی اند.

هزینه آزمون TEF کانادا برای هر چهار مهارت یک میلیون تومان و هزینه آزمون TCF کانادا نیز در سال ۲۰۱۹ برای هر آزمون ۷۰۰ هزار تومان و در مجموع ۲،۸۰۰،۰۰۰ تومان بوده است.

مدت اعتبار آزمون های TEF کانادا وTCF کانادا ۲ سال است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام آزمون TEF کانادا با وکلا و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید یا فرم مشاوره رایگان را در وب سایت کیان ویزا تکمیل بفرمایید.

آزمون گوته(GoetheZertifikate)

هر ساله بیش از ۲۴۰ هزار نفر داوطلب از سراسر جهان در آزمون بین المللی گوته زبان آلمانی که توسط انستیتو گوته(Goethe Institut) در سراسر جهان برگزار می شود، شرکت می کنند. ساختمان مرکزی مؤسسه گوته در شهر مونیخ آلمان قرار دارد و توسط بودجه دولتی این کشور حمایت می شود. انستیتو فرهنگی گوته در بسیاری از کشورهای دنیا نمایندگی ها و مراکز فعال دارد و در ایران نیز از سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۸۱ میلادی شعبه داشته است که به دلیل تیرگی روابط میان دو کشور تعطیل شده است.

آزمون گوته زبان آلمانی رایج ترین آزمون استاندارد بین المللی ویژه سنجش تسلط به زبان آلمانی در ۴ مهارت شنیداری؛ صحبت کردن؛ خواندن و درک مطلب و نوشتن است. گواهینامه آزمون گوته جزو مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور آلمان، بخش آلمانی زبان کشور سوئیس،اتریش و لیختنشتاین است.

آمادگی برای آزمون گوته زبان آلمانی در ۶ سطح A1/A2، B1/B2 و C1/C2 از مبتدی تا پیشرفته ویژه نوجوان و بزرگسالان، صورت می گیرد. آزمون های گوته زبان آلمانی نیز با توجه به سطح و آمادگی افراد در ۶ سطح نامبرده برگزار شده و در نهایت منجر به دریافت گواهینامه آزمون گوته(Goethe-Zertifikate) ویژه هر سطح خواهد شد.

کلاس های آمادگی برای آزمون گوته در ایران هم اکنون در چندین مؤسسه در شهرهای مختلف برگزار می شوند، اما در حال حاضر، مؤسسه آموزش زبان آلمانی در شهر تهران تنها مرکز برگزاری آزمون های رسمی انستیتو گوته در ایران است. هم اکنون و در شرایط کرونا کلاس های آمادگی برای آزمون گوته در این مرکز به صورت آنلاین در حال برگزاری اند. علاوه بر این، نمونه سؤالات آزمون گوته زبان آلمانی در سایت انستیتو گوته آلمان نیز قابل دسترسی است.

هزینه آزمون گوته برای سطوح مختلف، متفاوت است، برای مثال هزینه آزمون گوته سطح B2 در سال ۹۹ که توسط مؤسسه آموزش زبان آلمانی در تهران برگزار می شود، برای همه چهار مهارت ۱،۷۵۰،۰۰۰ تومان است. البته آزمون ها به صورت ماژول یعنی شرکت در فقط یک مهارت نیز برگزار می شوند.

مدت اعتبار مدرک زبان گوته برای تمام سطوح ۲ سال است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه آزمون گوته زبان آلمانی و هزینه آزمون گوته در سطوح مختلف با وکلا و مشاوران مؤسسه حقوقی مهاجرتی  کیان ویزا در ارتباط باشید یا فرم مشاوره رایگان را در وب سایت کیان ویزا تکمیل بفرمایید.

 

آزمون GRE

آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Record Examination به معنی سنجش دانش و مهارت فارغ التحصیلان دانشگاه هاست. این آزمون استاندارد و بین المللی ویژه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی است که قصد دارند در مقاطع بالاتر تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای آمریکا و کانادا به تحصیل ادامه دهند.

مؤسسه برگزارکننده آزمون GRE مؤسسه آموزش و ارزیابی ETS است که در سال ۱۹۴۷ در شهر نیوجرسی آمریکا تاسیس شده و به عنوان بزرگترین مجموعه آموزشی خصوصی و غیرانتفاعی در جهان شهرت دارد.

نمره آزمون جی آر ای یکی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از بسیاری از دانشگاه های آمریکا و کاناداست. بر خلاف آزمون های استاندارد دیگر از قبیل SAT، LSAT، MCAT، نمره آزمون GREمورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف و حتی بخش های گوناگون یک دانشگاه، متفاوت است.

برای مثال در بسیاری از دانشگاه های اقتصاد و در رشته های امور مالی، فقط نمره بالای آزمون جی آر ای پذیرفته است، در حالی که در رشته های مهندسی نمره آزمون GREپایین تر نیز قابل قبول است. در برخی از رشته ها نیز تنها نمرات یک بخش از آزمون GRE برای مثال بخش استدلال کیفی یا بخش ریاضیات و استدلال کمی، ملاک پذیرش دانشجویان است.

آزمون جی آر ای در دو نوع GRE General یا عمومی و GRE Subject یا موضوعی، به دو روش کامپیوتری و برگه ای و به صورت کتبی برگزار شده و قسمت شفاهی ندارد.

آزمون GRE جنرال کامپیوتری از ۳ بخش استدلال کیفی و درک زبانی(Verbal Section)، استدلال کمی و ریاضیات(Quantitative Section) و بخش نوشتاری تحلیلی(Analytical Writing Section) تشکیل می شود.

بخش استدلال کیفی و درک زبانی آزمون جی آر ای در حقیقت  توانایی درک مطلب، مهارت های استدلالی و دانش لغتی فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد. این بخش از ۲۰ سؤال تشکیل شده که باید ظرف مدت ۳۰ دقیقه تکمیل شوند. سؤلات این بخش در ۳ نوع خواندن متون و درک مطلب(۱۰ سؤال)، کامل کردن جای خالی کلمات در پاراگراف(۶ سؤال) و پرکردن جای خالی کلمات در جملات(۴ سؤال) طراحی شده اند. نمرات این بخش از ۱۳۰ تا ۱۷۰ اعلام می شوند.

بخش استدلال کمی و ریاضیات در آزمون GRE  جنرال کامپیوتری شامل مساله های ریاضیات، جبر و هندسه است که اطلاعات پایه افراد در سطح دبیرستان را ارزیابی می کند. این بخش از آزمون GRE General از ۲۰ سؤال تشکیل شده و مدت پاسخگویی به آنها نیز ۳۵ دقیقه است. نمرات این بخش از۱۳۰ تا ۱۷۰ نمره اعلام می شود.

بخش نوشتاری تحلیلی آزمون جی آر ای جنرال از دو بخش Issue Task و Argument Task تشکیل شده است و دانشجو باید با استفاده از لغات مناسب و گرامر صحیح، متنی را به زبان انگلیسی نوشته یا اشکالات آن را برطرف نماید. نمره این بخش از آزمونGeneralGREاز صفر تا ۶ اعلام می شود.

دربخش Issue Task دانشجوین ۳۰ دقیقه فرصت دارند تا درباره موضوع انشاء تعیین شده مطالبی بنویسند.موضوعاتی که معمولا برای این قسمت از آزمون انتخاب می شوند در وب سایت GRE قابل دسترسی اند.

در بخش Argument Task یک متن از قبل نوشته شده در اختیار دانشجویان قرار داده می شود تا با تجزیه و تحلیل استدلال های به کار رفته در متن، اشکالات آن را ظرف مدت ۳۰ دقیقه برطرف نمایند.

آزمون GRE جنرال در کشور ایران هر هفته در بسیاری از شهرها و مؤسسات معتبر از جمله سازمان سنجش، مؤسسه علامه سخن و مؤسسه زبان نگار در تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شیراز و غیره برگزار می شود و هزینه شرکت درآن ۲۰۵ دلار آمریکاست.

 مدت اعتبارگواهینامه آزمون GRE General ۵ سال است.

آزمون GRE موضوعی یا GRE Subject در ۶ رشته زیست شناسی، شیمی، ادبیات زبان انگلیسی، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی به صورت جداگانه و تنها ۲ یا ۳ بار در سال  برگزار می شوند. هزینه ثبت نام در  آزمون GRE موضوعی ۱۵۰ دلار آمریکا و مدت اعتبار نتیجه آن ۵ سال است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام در آزمون های بین المللی ویژه مهاجرت، با وکلا و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید یا فرم مشاوره رایگان را در وب سایت کیان ویزا تکمیل بفرمایید تا مشاورین ما باشما تماس بگیرند.

پرسش های متداول:

آزمون TEFکانادا چیست؟آزمون TEF کاناداCanada)(Test d’Evaluation de Francais و آزمون TCF کانادا Test de) (Connaissance du Francais Canadaآزمون های بین المللی زبان فرانسه ویژه دریافت اقامت دائم کشورکانادا از طریق سیستم اسکیل ورکر و اکپرس اینتری و دریافت شهروندی کشور کانادا و استان کبک و مورد تایید IRCC یاسازمان امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کشور کانادا هستند.

تفاوت آزمون TEFکانادا و TCFکانادا چیست؟تفاوت آزمون های TEF و TCF کانادا بیشتر در ساختار و مدت زمان آزمون هاست است و در هر دوی آنها چهار مهارت شنیداری، صحبت کردن، نوشتن و درک مطلب سنجیده می شود. نمرات هر دوی این آزمون ها به صورت A1/A2,B1/B2,C1/C2 اعلام می شود که A1 پایین ترین سطح و C2 بالاترین سطح  و بهترین نتیجه آزمون است.

آزمون گوته چیست؟آزمون گوته زبان آلمانی رایج ترین آزمون استاندارد بین المللی ویژه سنجش تسلط به زبان آلمانی در ۴ مهارت شنیداری؛ صحبت کردن؛ خواندن و درک مطلب و نوشتن است و جزو مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور آلمان، بخش آلمانی زبان کشور سوئیس،اتریش و لیختنشتاین است.

هزینه آزمون گوته چقدر است؟هزینه آزمون گوته برای سطوح مختلف، متفاوت است، برای مثال هزینه آزمون گوته سطح B2 در سال ۹۹ که توسط مؤسسه آموزش زبان آلمانی در تهران برگزار می شود، برای همه چهار مهارت ۱،۷۵۰،۰۰۰ تومان است. البته آزمون ها به صورت ماژول یعنی شرکت در فقط یک مهارت نیز برگزار می شوند.

آزمون GRE چیست؟آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Record Examination به معنی سنجش دانش و مهارت فارغ التحصیلان دانشگاه هاست. این آزمون استاندارد و بین المللی ویژه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی است که قصد دارند در مقاطع بالاتر تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای آمریکا و کانادا به تحصیل ادامه دهند.