سوالات متداول مهاجرتی

سوالات و اطلاعات متداول مهاجرتی را اینجا میتوانید مشاهده کنید

اگر سوالی خارج از محدوده این صفحه دارید ، لطفا با ما تماس بگیرید

مهاجرت تحصیلی

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی چه زمانی است؟

بهترین سن برای مهاجرت در مورد دانش آموزان 17- 13سال است. در مورد مقطع کارشناسی ، بهترین سن برای اخذ پذیرش تحصیلی 22-18است.باید توجه داشت که وقفه تحصیلی بین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید با سابقه کار پوشش داده شود .پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری غا لبا محدودیت سنی خاصی ندارد،همچنین بهترین زمان در طول سال جهت اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور ها و دانشگاه های مختلف متفاوت است.

برای ویزای تحصیلی تمکن مالی باید به چه میزان باشد؟

هدف از اثبات تمکن مالی پوشش هزینه های تحصیل ،رفت و آمد و زندگی درکشور مقصد است. غالبا گواهی تمکن مالی باید معادل با هزینه های سال اول حضور دانشجو د رکشور خارجی باشد مثلا در مورد کانادا میزان تمکن مالی باید معادل 8000 دلار علاوه بر مبلغ شهریه باشد ،تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در کشور های اروپایی به طور میانگین معادل 13000دلار در سال، علاوه بر شهریه است.

بهترین کشور ها جهت اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان کدام اند؟

کشور هایی که بیشترین بورسیه دانشجویی خارجی را ارائه می کنند:انگلستان،استرالیا،کانادا،ایتالیا و هلند هستند اما سایر کشور های مورد نظر دانشجویان خارجی نیز بورسیه و کمک هزینه تحصیلی را با شرایط خاصی ارائه می کنند.همچنین تحصیل درتمامی مقاطع دانشگاهی در کشور نروژ برای دانشجویان خارجی رایگان است.

آیا می توانم با داشتن ویزای تحصیلی کار کنم؟

بله،دانشجویان بین المللی معمولا اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند ، این کار، می تواند به صورت کار دانشجویی یا خارج از دانشگاه باشد.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی چیست؟

درخواست ویزای تحصیلی ممکن است به دلایل عدم تمکن مالی ،مدارک جعلی ،عدم ارائه مدرک زبان و د رنهایت قانع نشدن افسر مهاجرت در مورد امکان بازگشت شخص به کشور مبدا پس از تحصیل رد شود.

نحوه ی اخذ اقامت دائم پس از تحصیل چگونه می باشد؟

غالبا اکثر کشورها برای دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از آن کشور ویزایی جهت اقامت برای جستجوی کار در نظر گرفته اند که تحت عنوان جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار شناخته می شود. دانشجویان با این ویزا فرصت های شغلی مورد نظر خود را پیدا می کنند و در آن کشور مشغول به کار می شوند که به اقامت می انجامد.

مهاجرت کاری

شرایط اخذ ویزای کاری چیست؟

تحصیلات آکادمیک درمورد رشته های نیازمند تحصیلات دانشگاهی مثل رشته های مهندسی،سابقه ی کاری مرتبط،مدرک زبان،گواهینامه یا مدارک فنی و حرفه ای در مورد مشاغل فنی و تاسیساتی ازجمله شرایط مورد نیاز جهت اخد ویزای کاری است.باید توجه داشت که در برخی از مشاغل از جمله، رشته های پزشکی و درمانی نیازمند اخد مجوز های خاصی برای فعالیت در سایر کشور هاهستند.

مدت اعتبار ویزای کاری چقدر است؟

کشور های مختلف شرایط متفاوتی در مورد اعتبار ویزای کار دارند .اما، به طور کلی ویزای کار صادر شده برابر با طول مدت قرارداد کاری است.

آیا در ویزای کاری نیاز به مدرک زبان می باشد و در صورت نیاز،حداقل امتیاز مورد نیاز چقدر می باشد؟

بله،مدرک زبان برای اخذ پیشنهاد شغلی و ویزای کاری ضروری است. برخی مشاغل و برخی کشور ها نمره بالاتری را از متقاضی می خواهند .به طور میانگین ،نمره آیلتس6 برای اخذ ویزای کاری مناسب است در حالی که متقاضیان برخی از مشاغل با نمره آیلتس 5/5 نیز می توانند برای ویزای کار اقدام کنند.

آیا سابقه کاردر ویزای کار ی الزامی است و سابقه کار متقاضی باید مرتبط با رشته ی تحصیلی او باشد؟

بله، داشتن سابقه ی کاری مرتبط جهت اخذ پیشنهاد شغلی و ویزای کاری الزامی است.

آیا لزوما سابقه ی کاری شخص متقاضی باید همان سابقه ی بیمه فرد باشد؟

سابقه ی کاری بهترین مدرک اثبات سوابق کاری است اما در برخی موارد گواهی اشتغال به کار از کارفرما نیز می تواند موثر باشد.

آیا با ویزای کاری می توان اقامت دائم کشور مورد نظر را گرفت؟

کشوری مثل کانادا برنامه های مهاجرتی خاصی برای نیروی کار ماهر دارد که در صورت موفقیت در اخذ ویزا می توانید از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت کنید.اما سایر کشور ها برای اعطای اقامت دائم به فردی که با ویزای کار د رآن کشور اقامت دارد ،غالبا نیازمند 4 تا 5 سال اقامت مستمر با ویزای کار تمام وقت هستند.

مهاجرت ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا چگونه است؟

برای ثبت شرکت در اروپا باید شما ابتدا یک حساب بانکی افتتاح نمایید که بتوانید سرمایه مربوط به شرکت را در آن کشور انتقال دهید و پس از آن فعالیت تجاری خود در شرکت مورد نظر خود را راه اندازی نمایید

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور اتریش چیست؟

اساسنامه شرکت و تنظیم ان-گواهی مجوز تاسیس شرکت مذبور-پر کردن فرم ثبت شرکت در اتریش-طرح توجیهی اقتصادی

چگونه می توان در کانادا شرکت ثبت نمود؟

برای اخذ اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت می بایست از طریق برنامه های کارآفرینی اقدام نمایید. به این منظور، هر یک استان های کانادا شرایط متفاوتی را می طلبند که معمولاً بیزنس پلن، سابقه کار مدیریتی، مدرک تحصیلی و مدرک زبان از مهم ترین شرایط آن هستند.

مزایای خرید شرکت آماده در کانادا چیست؟

در برخی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا، با خرید 51 درصد از یک شرکت می توان اقامت کانادا را اخذ نمود.

آیا ثبت شرکت در کانادا منجر به اعطای اقامت می شود؟

اگر بیزنس پلن مناسبی ارائه دهید یا از برنامه های کارآفرینی استانی کانادا استفاده کنید امکان اخذ اقامت کانادا برای شما وجود خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان

برای ثبت شرکت در گرجستان فقط نیاز به یک پاسپورت دارید که طبیعتا طی سفر خود به گرجستان خواهید برد.